Aktualności

GEOPORTAL POWIATU RYCKIEGO
Ikona pinezka punkt
AGENCJA ROZWOJU PRZEMYSŁU - ODDZIAŁ W TARNOBRZEGU
Ikona wykres
ARCHIWALNA STRONA
Ikona strony www
DZIEJE POWIATU RYCKIEGO
Ikona pismo pióro
RSO
Ikona zarys polski
POMOC UKRAINIE

Ikona serca i rąk

Aktualności Drukuj Zapisz

Wielka przysięga w Warszawie

30 września na Placu Defiladowym Wojskowej Akademii Technicznej w Warszawie przysięgę złożyło ponad 1800 kandydatów na oficerów, którzy rozpoczynają naukę w uczelniach wojskowych. Wśród wypowiadających w tym dniu rotę przysięgi znalazł się Absolwent Zespołu Szkół im. Kajetana hr. Kickiego w Sobieszynie Jakub Sławiński.

Oto w jaki sposób relacjonuje początek swojej „przygody” w Wojskowej Akademii Technicznej:

Szkolenie podstawowe zwane „unitarką”, które trwało tylko miesiąc na pewno będę miło wspominał. Poznałem wielu wspaniałych ludzi z którymi się super dogaduję jak i starszych kolegów podchorążych, którzy nas szkolili. W szkole „u Kickiego” zdobyłem umiejętności, które bardzo mi pomogły podczas szkolenia i dzięki temu zostałem pomocnikiem dowódcy plutonu- co jest sporym wyróżnieniem. Sama przysięga to też niesamowite przeżycie. Wypowiadanie słów roty z nowymi podchorążymi 4 Akademii Wojskowych przyprawiło o ciarki nie tylko mnie, ale także przybyłych Gości….

Warto przypomnieć, że podczas nauki w sobieszyńskiej szkole Jakub pełnił funkcję dowódcy drużyny reprezentacyjnej, uczestnicząc dwu krotnie w uroczystościach centralnych, a także w niezliczonej ilości uroczystości lokalnych.

 

W związku z rozpoczęciem studiów, a tym samym służby wojskowej przesyłamy moc najserdeczniejszych życzeń. Jakub- spełniaj swoje marzenia, osiągaj założone cele…. Jesteśmy Z Ciebie dumni!!!

Wojciech Niedziółka

http://sobieszynbrzozowa.pl/2023/10/01/wielka-przysiega-w-warszawie/

 

 

Autor: Ewa Urban
Powrót