Aktualności

GEOPORTAL POWIATU RYCKIEGO
Ikona pinezka punkt
AGENCJA ROZWOJU PRZEMYSŁU - ODDZIAŁ W TARNOBRZEGU
Ikona wykres
ARCHIWALNA STRONA
Ikona strony www
DZIEJE POWIATU RYCKIEGO
Ikona pismo pióro
RSO
Ikona zarys polski
POMOC UKRAINIE

Ikona serca i rąk

Aktualności Drukuj Zapisz

Akcja „Czytamy z SERCEM”

Nasza biblioteka szkolna przyłączyła się do inicjatywy promującej czytelnictwo i zdrowie serca. III edycja Akcji „Czytamy z Sercem” w tym roku odbywa się w ramach Ogólnopolskiego Dnia Głośnego Czytania oraz Światowego Dnia Serca (29.09- 5.10.2023), łącząc w sobie działania edukacyjne i promocyjne.

W naszej bibliotece z tej okazji odbyły się zajęcia i spotkania podczas których młodzież mogła wysłuchać fragmentu  książki „Pracownia Aurory” Roksany Jędrzejewskiej-Wróbel, obejrzeć prezentację dotyczącą profilaktyki chorób serca oraz rozwiązać quiz z pierwszej pomocy przedmedycznej. Podczas zajęć w bibliotece czytaliśmy książki m.in.: o budowie, działaniu i profilaktyce chorób serca, t.j:

  1. „Historia wewnętrzna. Serce”. Johannes Hinrich von Borstel
  2. „Serce. Jak choruje, jak je leczyć, jak wzmacniać.” Iza Radecka
  3. „Jak uchronić się przed miażdżycą i chorobami serca” Helga Vollmer
  4. „Koniec chorób serca” Andreas Moritz
  5.  „Moje serce należy do Ciebie” Alessio Puleo.

Ponadto uczniowie i wychowankowie naszego internatu zorganizowali w ramach akcji -  „Spacer serc”, podczas którego zachęcali okolicznych mieszkańców Dęblina do dbania o swoje serce. Spacer poprowadziły Panie Elżbieta Bakiera i Anna Strumnik. Uczestnicy ubrani byli w czerwone elementy garderoby, przemaszerowali pobliskimi ulicami z czerwonymi sercami w ręku, rozdając ulotki informacyjne „Jak dbać o serce” podkreślając tym samym znaczenie aktywności fizycznej dla zdrowia serca.

 

Autor: Anna Strumnik

Autor: Ewa Urban
Powrót