Aktualności

GEOPORTAL POWIATU RYCKIEGO
Ikona pinezka punkt
AGENCJA ROZWOJU PRZEMYSŁU - ODDZIAŁ W TARNOBRZEGU
Ikona wykres
ARCHIWALNA STRONA
Ikona strony www
DZIEJE POWIATU RYCKIEGO
Ikona pismo pióro
RSO
Ikona zarys polski
POMOC UKRAINIE

Ikona serca i rąk

Aktualności Drukuj Zapisz

DOBRE PRAKTYKI W ZAKRESIE ODNAWIALNYCH ŹRÓDEŁ ENERGII

Ostatnie lata w województwie lubelskim to znaczące samorządowe inwestycje w ochronę środowiska. Dobrymi praktykami w zakresie odnawialnych źródeł energii może się pochwalić również Powiat Rycki i właśnie m.in. temu zagadnieniu była poświęcona konferencja która odbyła się 12 października br. w Starostwie Powiatowym w Rykach.

Przykłady dobrych praktyk w zakresie pozyskiwania środków na inwestycje z zakresu odnawialnych źródeł energii przedstawiła Aneta Ochal Naczelnik Wydziału Rozwoju i Zarzadzania Mieniem Powiatu ze Starostwa Powiatowego w Rykach oraz Ewa Sergiel przedstawicielka Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa w Rykach.

Podczas spotkania rozstrzygnięto również dwa połączone konkursy plastyczno-fotograficzne dla młodzież z zakresu OZE: „Energia Przyszłości” oraz „Czyste powietrze – nasz wspólny cel!”. Zwycięskie prace konkursowe wykonali: Jadwiga Warowna z I Liceum Ogólnokształcącego w Rykach, Jagoda Dziedzic z Zespołu Szkół Zawodowych nr 2 w Dęblinie oraz Mikołaj Kamiński z Zespołu Szkół Zawodowych nr 1 w Rykach. Każdy uczeń, który wziął udział w konkursie otrzymał dyplom oraz upominek. 

Celem konkursów była edukacja ekologiczna oraz podniesienie świadomości młodzieży z terenu województwa lubelskiego w temacie możliwości rozwoju odnawialnych źródeł energii i przeciwdziałania szkodliwym emisjom.

Organizatorem Konferencji oraz Konkursów był Instytut Rozwoju Samorządu Terytorialnego Województwa Lubelskiego w partnerstwie ze Stowarzyszeniem Samorządów Euroregion Roztocze oraz Zespołem Lubelskich Parków Krajobrazowych.

Autor: Ewa Urban
Powrót