Aktualności

GEOPORTAL POWIATU RYCKIEGO
Ikona pinezka punkt
AGENCJA ROZWOJU PRZEMYSŁU - ODDZIAŁ W TARNOBRZEGU
Ikona wykres
ARCHIWALNA STRONA
Ikona strony www
DZIEJE POWIATU RYCKIEGO
Ikona pismo pióro
RSO
Ikona zarys polski
POMOC UKRAINIE

Ikona serca i rąk

Aktualności Drukuj Zapisz

Kolejny krok w tworzeniu nowoczesnego Szpitala Powiatowego w Rykach osiągnięty!

W dniu 17 listopada 2023 r. zakończyła się kolejna inwestycja realizowana na terenie Szpitala Powiatowego w Rykach

W dniu 17 listopada 2023 r. zakończyła się kolejna inwestycja realizowana na terenie Szpitala Powiatowego w Rykach. Zadanie pn.: „Modernizacja układu zasilania niskiego napięcia Szpitala Powiatowego w Rykach sp. z o.o. poprzez wymianę rozdzielnic napięcia i agregatu prądotwórczego” przyczyni się do podniesienia jakości świadczonych usług medycznych poprzez kompleksową przebudowę instalacji elektrycznej obiektu wraz z wymianą źródła zasilania awaryjnego – agregatu prądotwórczego.

Czynności odbioru końcowego robót rozpoczęły się w piątek o godz. 1300, uczestniczyli w nim: Dariusz Szczygielski - Starosta Rycki, Grażyna Jeżewska – Członek Zarządu, Karol Zagożdżon – Członek Zarządu, Aneta Działa – Skarbnik Powiatu Ryckiego, Aneta Ochal – Naczelnik Wydziału Rozwoju i Zarządzania Mieniem Powiatu, Piotra Kienig – Prezes Szpitala Powiatowego w Rykach Sp. z o.o.

Łączna wartość zadania wyniosła 1.264.999,65 PLN, z czego 98% robót (1.239.699,65 PLN) sfinansowano z Rządowego Funduszu Polski Ład: Programu Inwestycji Strategicznych.
Tak minimalny wkład własny pokryty z budżetu powiatu był możliwy dzięki wyjątkowej edycji programu kierowanej do gmin i powiatów, na terenie których funkcjonowały Państwowe Gospodarstwa Rolne (PGR).

„Jeszcze nigdy przy tak małym wkładzie finansowym powiatu nie osiągnięto tak wiele – wydane 25,3 tys. złotych środków własnych powiatu plus pieniądze z Polskiego Ładu” pozwoliły na zapewnienie nieprzerwanej pracy szpitala niezależnie od zaników zewnętrznego zasilania, zaś układ kompensacji mocy biernej, nowoczesne zabezpieczenia i rozdzielnice zapewnią bezawaryjną i energooszczędną pracę wszystkich urządzeń medycznych szpitala, takich jak tomograf czy rezonans” - mówi Starosta Rycki.

Ponadto zadanie umożliwi bezawaryjne funkcjonowanie bloku operacyjnego, realizującego operacje w ramach chirurgii jednego dnia.

Od ponownego uruchomienia Szpitala Powiatowego w Rykach w 2019 roku w poprawę jego infrastruktury zainwestowano już około 20 mln złotych.

Autor: Ewa Urban
Powrót