Aktualności

GEOPORTAL POWIATU RYCKIEGO
Ikona pinezka punkt
AGENCJA ROZWOJU PRZEMYSŁU - ODDZIAŁ W TARNOBRZEGU
Ikona wykres
ARCHIWALNA STRONA
Ikona strony www
DZIEJE POWIATU RYCKIEGO
Ikona pismo pióro
RSO
Ikona zarys polski
POMOC UKRAINIE

Ikona serca i rąk

Aktualności Drukuj Zapisz

„Szanuj życie! Bezpieczna Praca w gospodarstwie rolnym – co zagraża dzieciom na wsi” czyli Mikołajki w szkole Podstawowej im. Wacława Nałkowskiego w Nowodworze

W dniu 8 grudnia br. w Szkole Podstawowej im. Wacława Nałkowskiego w Nowodworze odbyło się uroczyste rozstrzygnięcie konkursu plastycznego, będącego zwieńczeniem inicjatywy pod nazwą „Szanuj życie! Bezpieczna Praca w gospodarstwie rolnym – co zagraża dzieciom na wsi”, skierowanej do uczniów szkół podstawowych w gminie Nowodwór.

Organizatorami tego ważnego przedsięwzięcia była gmina Nowodwór, we współpracy z  Państwową Inspekcją Pracy w Lublinie,  Placówką Terenową KRUS w Rykach, oraz Szkołą Podstawową im. Wacława Nałkowskiego w Nowodworze. 

W organizację wydarzenia włączył się również Starosta Rycki Pan Dariusz Szczygielski, poprzez ufundowanie upominków dla dzieci biorących udział w konkursie. 

Celem inicjatywy było edukowanie najmłodszych mieszkańców regionu na temat bezpiecznej pracy i zabawy w gospodarstwach rolnych. Dzięki organizowanym spotkaniom z przedstawicielami PIP i KRUS dzieci mogły poznać zasady bezpiecznego zachowania oraz poszerzyć wiedzę na temat bezpieczeństwa i higieny pracy na terenach wiejskich. 

Zwieńczeniem przedsięwzięcia był konkurs plastyczny, w którym udział wzięło ponad sześćdziesięcioro dzieci z Gminy Nowodwór. Młodzi uczestnicy zaprezentowali swoją kreatywność oraz zdolności artystyczne tworząc wspaniałe prace na temat zagrożeń związanych z uczestnictwem dzieci w obowiązkach w gospodarstwie rolnym.

Wspaniałą niespodzianką było pojawienie się na uroczystości Św. Mikołaja  Wszystkie dzieci biorące udział w konkursie otrzymały upominki będące wspaniałą pamiątką tego pouczającego wydarzenia.

 

Wszystkim uczestnikom serdecznie gratulujemy!

Autor: Ewa Urban
Powrót