Aktualności

GEOPORTAL POWIATU RYCKIEGO
Ikona pinezka punkt
AGENCJA ROZWOJU PRZEMYSŁU - ODDZIAŁ W TARNOBRZEGU
Ikona wykres
ARCHIWALNA STRONA
Ikona strony www
DZIEJE POWIATU RYCKIEGO
Ikona pismo pióro
RSO
Ikona zarys polski
POMOC UKRAINIE

Ikona serca i rąk

Aktualności Drukuj Zapisz

Wigilia Samorządowa 2023

Święta Bożego Narodzenia zbliżają się wielkimi krokami. W wirze przygotowań pamiętamy jednak o tym co najważniejsze – o pielęgnowaniu więzi i przekazywanie sobie najlepszych życzeń.

W tym duchu w dniu 21 grudnia br. w świetlicy Zespołu Szkół Zawodowych nr. 2 im. Leona Wyczółkowskiego w Rykach odbyła się uroczysta Wigilia Samorządowa, zorganizowana przez Starostwo Powiatowe w Rykach.

Celem spotkania było uczczenie nadchodzących Świąt Bożego Narodzenia oraz umocnienie więzi społeczności lokalnej.

Na czele uroczystości stanął Starosta Rycki, Pan Dariusz Szczygielski, który rozpoczął spotkanie i powitał zaproszonych gości. Jego słowa dotyczące wspólnoty, tradycji oraz wartości Bożego Narodzenia wniosły świąteczną atmosferę do tego wyjątkowego spotkania. 

Imprezę uświetnił występ artystyczny w wykonaniu uczniów Zespołu Szkół Zawodowych nr. 2 w Rykach. Młodzież przedstawiła refleksje dotyczące znaczenia zbliżających się Świąt w naszym życiu, uświetniając uroczystość występami wokalnymi, które zachwyciły zgromadzonych gości.

Ważnym punktem spotkania było również wniesienie Światełka Betlejemskiego przez harcerzy z 22 Wielopoziomowej Drużyny Harcerskiej „Ignis”. To wydarzenie symbolizowało wniesienie światła do naszych serc przez Nowonarodzone Dziecię, które jest Światłością Świata.

Po części oficjalnej zgromadzeni goście przekazali sobie życzenia zdrowych, spokojnych Świąt.

Dziękujemy wszystkim, którzy wzięli udział w tej uroczystości. Życzymy Państwu radosnych i spokojnych Świąt Bożego Narodzenia, pełnych miłości, życzliwości i wzajemnego zrozumienia.

Autor: Ewa Urban
Powrót