Aktualności

GEOPORTAL POWIATU RYCKIEGO
Ikona pinezka punkt
AGENCJA ROZWOJU PRZEMYSŁU - ODDZIAŁ W TARNOBRZEGU
Ikona wykres
ARCHIWALNA STRONA
Ikona strony www
DZIEJE POWIATU RYCKIEGO
Ikona pismo pióro
RSO
Ikona zarys polski
POMOC UKRAINIE

Ikona serca i rąk

Aktualności Drukuj Zapisz

Powstaje sterylizatornia - Kolejny krok w rozwoju szpitala powiatowego w Rykach

W naszym szpitalu powiatowym prace trwają w zasadzie nieprzerwanie od 2019r. Po termomodernizacji, przebudowie bloku operacyjnego, oddziałów, izby przyjęć, dostosowaniu do wymogów przeciwpożarowych, budowie parkingu, oświetlenia, przyszedł czas na stworzenie od zera sterylizatorni.

Przypomnijmy, że sterylizatornia przygotowuje narzędzia chirurgiczne i materiały medyczne w sposób gwarantujący personelowi i pacjentom bezpieczeństwo ich użycia. Prawidłowe przygotowanie wyrobów medycznych oznacza, że są one poddane procesom dezynfekcji, mycia oraz sterylizacji. Jest to element niezbędny dla sprawnej pracy szpitala. Zlecanie usług sterylizacji podmiotom zewnętrznym jest po pierwsze kosztochłonne a po drugie spakowanie narzędzi medycznych ich przewóz do sterylizacji na zewnątrz bardzo wydłuża proces ich przygotowania do użycia. 

Z tych powodów Zarząd powiatu wspólnie z prezesem szpitala powiatowego w Rykach zdecydowali o stworzeniu na potrzeby szpitala nowoczesnej sterylizatorni. Ogłoszono przetarg w trybie zaprojektuj i wybuduj na „Wykonanie dokumentacji projektowej oraz prac adaptacyjnych dla potrzeb centralnej”. Wybrano Wykonawcę firmę Budomed Sp. z o. o. z Warszawy, która za kwotę 910 000,00 zł realizuje inwestycję. Obecnie trwają już prace budowlane. Poniżej przedstawiamy Państwu krótką fotorelację. 

Autor: Ewa Urban
Powrót