Aktualności

GEOPORTAL POWIATU RYCKIEGO
Ikona pinezka punkt
AGENCJA ROZWOJU PRZEMYSŁU - ODDZIAŁ W TARNOBRZEGU
Ikona wykres
ARCHIWALNA STRONA
Ikona strony www
DZIEJE POWIATU RYCKIEGO
Ikona pismo pióro
RSO
Ikona zarys polski
POMOC UKRAINIE

Ikona serca i rąk

Aktualności Drukuj Zapisz

PROGRAM „SPORT DLA WSZYSTKICH”

Informujemy, że do dnia 01 marca 2024 r. można składać wnioski do tegorocznej edycji programu „Sport dla Wszystkich”. W ramach programu „Sport dla Wszystkich” można otrzymać dofinansowanie zadań upowszechniających sport w różnych grupach społecznych i środowiskowych.

Mogą to być m.in. zajęcia  i imprezy sportowe, konferencje i publikacje specjalistyczne oraz eventy okolicznościowe promujące aktywny model spędzania wolnego czasu. Wsparcie można otrzymać na zadania o charakterze ogólnopolskim, przez regionalne do lokalnych. O dofinansowanie mogą ubiegać się organizacje pozarządowe powołane do realizacji w ramach swej podstawowej działalności statutowej zadań w zakresie upowszechniania sportu i kultury fizycznej, w tym m.in. gminne, międzygminne, uczniowskie, szkolne, międzyszkolne i ludowe kluby sportowe. Jak informuje resort sportu, w ramach konkursu można uzyskać dofinansowanie na cztery rodzaje zadań”:

  1. Upowszechnianie sportu w rodzinie oraz w różnych grupach społecznych;
  2. Upowszechnianie sportu w środowisku wiejskim;
  3. Wspieranie organizowanych w Polsce sportowych przedsięwzięć realizowanych w ramach działań rządu dotyczących „Współpracy z Polonią i Polakami za granicą”;
  4. Wspieranie projektów sportu dla wszystkich (poz. 1-3) realizowanych przez fundacje działające w obszarze kultury fizycznej.

Wnioski należy składać i przesyłać elektronicznie wyłącznie za pośrednictwem elektronicznego systemu obsługi ofert i wniosków Ministerstwa Sportu i Turystyki AMODIT w terminie do 1 marca 2024 roku.

Zostaną one rozpatrzone do 17 maja 2024 r.

 

Więcej informacji można znaleźć pod linkiem https://www.gov.pl/web/sport/nabor-na-dofinansowanie-w-2024-roku-zadan-z-zakresu-programu-sport-dla-wszystkich

 

Autor: Ewa Urban
Powrót