Aktualności

GEOPORTAL POWIATU RYCKIEGO
Ikona pinezka punkt
AGENCJA ROZWOJU PRZEMYSŁU - ODDZIAŁ W TARNOBRZEGU
Ikona wykres
ARCHIWALNA STRONA
Ikona strony www
DZIEJE POWIATU RYCKIEGO
Ikona pismo pióro
RSO
Ikona zarys polski
POMOC UKRAINIE

Ikona serca i rąk

Aktualności Drukuj Zapisz

V Wojewódzki Konkurs na Palmę i Pisankę Wielkanocną

Starostwo Powiatowe w Rykach zachęca do wzięcia udziału w piątej edycji konkursu na Palmę i Pisankę Wielkanocną organizowanego przez Centrum Spotkania Kultur w Lublinie, przy współpracy Urzędu Marszałkowskiego w Lublinie oraz Muzeum Wsi Lubelskiej.

Patronat honorowy nad wydarzeniem sprawuje Pani Beata Mazurek – Poseł do Parlamentu Europejskiego.

Konkurs ma na celu upowszechnianie tradycji i folkloru związanego z tematyką Świąt Wielkanocnych, popularyzowanie i poszerzenie wiedzy na temat polskich zwyczajów świątecznych, symboliki i znaczenia palmy i pisanki wielkanocnej, tradycyjnych technik wyrobu ozdób świątecznych. Celem jest również aktywizacja mieszkańców Województwa Lubelskiego w zakresie zwyczaju własnoręcznego tworzenia ozdób świątecznych. Pielęgnowanie świątecznych tradycji jest wyrazem o nasze wspólne dziedzictwo i kulturę oraz okazją  lokalnej społeczności.

Konkurs skierowany jest do wszystkich mieszkańców województwa lubelskiego, a w szczególności do Kół Gospodyń Wiejskich, rękodzielników i twórców ludowych, artystów plastyków, oraz dzieci i młodzieży szkolnej.

W pierwszym etapie konkursu miejscowy urząd gminy lub wyznaczona przez urząd gminna instytucja kultury dokona wstępnej kwalifikacji prac. Wytypowane prace zostaną przekazane za pośrednictwem Starostwa Powiatowego w Rykach do dnia 11 marca do Centrum Spotkania Kultur, gdzie zostaną wyłonieni zwycięzcy poszczególnych kategorii.

Uroczyste podsumowanie konkursu odbędzie się 23 marca 2024 r. w Centrum Spotkania Kultur w Lublinie.

Więcej informacji o konkursie dostępne na stronach: 

https://csklublin.pl/2024/02/14/v-wojewodzki-konkurs-na-palme-i-pisanke/

https://csklublin.pl/-/uploads/2024/02/Regulamin_V_Palma_i_pisanka_logo_550.pdf

https://csklublin.pl/wp-content/uploads/2024/02/zalacznik-1_karta_edytowalna.pdf

https://csklublin.pl/wp-content/uploads/2024/02/zalacznik-2_metryczka_edytowalna.pdf

Plakat promujący "V Wojewódzki Konkurs na Palmę i Pisankę Wielkanocną" z kolorowymi pisankami, kwiatami i datami wydarzenia w CSK w Lublinie.
Autor: Ewa Urban
Powrót