Aktualności

GEOPORTAL POWIATU RYCKIEGO
Ikona pinezka punkt
AGENCJA ROZWOJU PRZEMYSŁU - ODDZIAŁ W TARNOBRZEGU
Ikona wykres
ARCHIWALNA STRONA
Ikona strony www
DZIEJE POWIATU RYCKIEGO
Ikona pismo pióro
RSO
Ikona zarys polski
POMOC UKRAINIE

Ikona serca i rąk

Aktualności Drukuj Zapisz

Charytatywny Turniej Siatkarski Drużyn Amatorskich

W niedzielę 25 lutego br. w Hali Sportowej w Rykach odbył się Charytatywny Turniej Amatorskich Drużyn Piłki Siatkowej. Turniej po raz trzeci zorganizowały członkinie Koła Gospodyń Miejskich z Dęblina „Nadwiślańskie Babeczki”. Honorowy Patronat nad wydarzeniem objął Starosta Rycki Dariusz Szczygielski, Burmistrz Miasta Dęblin Beata Siedlecka, Prezydent Puław Paweł Maj, oraz Dyrektor Centrum Kultury i Sportu w Rykach Donata Łukasiak.

Wydarzenie zostało stworzone z myślą o potrzebujących dzieciach z terenu naszego Powiatu. W tym roku środki pozyskane w ramach turnieju zostały przeznaczą na leczenie i rehabilitację trójki dzieci – Amelki, Jasia i Ali.

W realizację przedsięwzięcia włączyło się wielu sponsorów: lokalnych przedsiębiorców, instytucji i osób prywatnych, które przekazały swoje prace na licytację. W inicjatywie udział wzięli, poza organizatorami, również: „Drewnolit” – Cezary Rułka; Dachy Moszczanka; Modrzewiowy Dwór; Finishprofiles; LUK Lublin; Sala Bankietowa „Wisełka” – Marek Wojtaś; Usługi Spawalnicze – Daniel Maros; Kwiaciarnia „Pod Skrzydłami” Dęblin Lotnisko; Eurocold – Robert Sienkiewicz; Rektor Komendant Lotniczej Akademii Wojskowej – Generał Brygady Pilotów Doktor Inżynier Krzysztof Cur; Ośrodek Wsparcia w Leopoldowie; Pizzeria „U Pitera” Dęblin; Longina Kosior; Auto Myjnia, Serwis Klimatyzacji – Janiszek Dęblin, Jacek Wojciechowski Pracownia Florystyczna  Dęblin, Miejski Dom Kultury w Dęblinie, Na Luzaku w Kajaku – Dariusz Piwoński.

Wspaniałe emocje towarzyszyły uczestnikom przez cały dzień, zarówno podczas rozgrywek sportowych na boisku, jak też podczas zorganizowanych licytacji, z których pozyskane środki zostały przekazane naszym małym bohaterom. W ramach wydarzenia mogliśmy obejrzeć mecze sześciu amatorskich drużyn piłki siatkowej:

  • „Dynamity” Stężyca;
  • „Drewnolit” Dęblin;
  • „LBS Volley” Puławy;
  • „Libero” Dęblin;
  • Drużyna Siatkarska Ryki;
  • SPSP Szkoła Podoficerska Sił Powietrznych Dęblin.

Starostwo Powiatowe w Rykach z przyjemnością włączyło się w organizację tego wyjątkowego wydarzenia. Zmaganiom siatkarzy przyglądała się Pani Monika Kośmińska, Wicestarosta Rycki, która uhonorowała wszystkie drużyny nagrodami rzeczowymi za udział w spotkaniu oraz dyplomami uznania dla sportowców. Poza tym Starostwo Powiatowe przekazało na licytację gadżety powiatowe, środki pozyskane z ich sprzedaży zostały przekazane potrzebującym rodzinom.

Na spotkaniu panowała niezwykła atmosfera życzliwości. Obecne były Dzieci dla których został zorganizowany turniej, wraz z Rodzicami. Nie zabrakło również chwil wzruszeń. W trakcie spotkania Zawodnicy Drużyny „Drewnolit” z Dęblina wspominali swojego zmarłego kolegę, Kamila Soszkę, którego rodzina była obecna na trybunach.

Po zakończeniu rozgrywek i wręczaniu trofeów, rodzice Ali Amelki i Jasia złożyli wyrazy wdzięczności dla organizatorów przedsięwzięcia, ofiarując im kwiaty i pyszny tort.

Charytatywny Turniej Siatkarski z pewnością nie był ostatnim tego typu wydarzeniem zorganizowanym przez Koło Gospodyń Miejskich „Nadwiślańskie Babeczki”. Dziękujemy wszystkim uczestnikom za hojność i okazane serce!

Autor: Ewa Urban
Powrót