Aktualności

GEOPORTAL POWIATU RYCKIEGO
Ikona pinezka punkt
AGENCJA ROZWOJU PRZEMYSŁU - ODDZIAŁ W TARNOBRZEGU
Ikona wykres
ARCHIWALNA STRONA
Ikona strony www
DZIEJE POWIATU RYCKIEGO
Ikona pismo pióro
RSO
Ikona zarys polski
POMOC UKRAINIE

Ikona serca i rąk

Aktualności Drukuj Zapisz

Nowy CIĄGNIK KUBOTA w ZARZĄDzie DRÓG POWIATOWYCH W RYKACH

Zimowe i letnie utrzymanie dróg to zadanie niezwykle ważne. Staramy się aby nasze drogi powiatowe były bezpieczne dla wszystkich użytkowników zarówno kierowców jak i pieszych oraz rowerzystów. Sukcesywnie kupujemy sprzęt dzięki któremu pracownicy Zarządu Dróg Powiatowych w Rykach będą mogli wykonywać swoją pracę jak najlepiej

W 2023r. zakupiliśmy kolejny nowy ciągnik - Kubota L2 wraz z osprzętem. Pojazd wyposażony został w czterocylindrowy silnik wysokoprężny o pojemności 2434 cm3 i mocy 51 KM, zgodny z normą emisji spalin EU Stage V, co przełoży się na niższe zużycie paliwa oraz mniejszą uciążliwość dla środowiska. Celem osiągnięcia wyższej efektywności pracy oraz podniesienia komfortu użytkowników wyposażono go w szereg nowinek technicznych: pamięć dwóch prędkości obrotowych silnika, tempomat, zsynchronizowaną mechaniczną skrzynię biegów 16/R16 z rewersem, oś przednią z napędem i zintegrowanym wspomaganiem układu kierowniczego. 
Ta ostatnia cecha gwarantuje doskonałą zwrotność i wysoki komfort prowadzenia.

Dodatkowo ciągnik wyposażono w kabinę zapewniającą przestronność i komfortowe warunki pracy (klimatyzację, ogrzewanie) oraz oświetlenie LED zapewniające skuteczne doświetlenie obszaru roboczego z przodu i z tyłu.

Bardzo mocna pompa układu hydraulicznego o wydajności 54,2 l/min zapewniająca szybką i płynną pracę sterowanego joystickiem dołączonego pługa odśnieżnego będzie sprawdzać się idealnie do utrzymana chodników w sezonie zimowym.

Koszt ciągnika wyniósł 199.899,60 zł i w całości został sfinansowany z budżetu Powiatu Ryckiego.

 

Autor: Ewa Urban
Powrót