Aktualności

GEOPORTAL POWIATU RYCKIEGO
Ikona pinezka punkt
AGENCJA ROZWOJU PRZEMYSŁU - ODDZIAŁ W TARNOBRZEGU
Ikona wykres
ARCHIWALNA STRONA
Ikona strony www
DZIEJE POWIATU RYCKIEGO
Ikona pismo pióro
RSO
Ikona zarys polski
POMOC UKRAINIE

Ikona serca i rąk

Aktualności Drukuj Zapisz

„Nie bójmy się ratować”.

Takie hasło przyświeca kampanii społecznej, zorganizowanej przez Związek Przedsiębiorców i Pracodawców, mającej na celu edukację oraz promocję wiedzy z zakresu udzielania pierwszej pomocy osobom poszkodowanym w wypadkach oraz wzmacnianie pewności siebie w sytuacjach kryzysowych.

W ramach kampanii we współpracy z Urzędem Marszałkowskim i pod patronatem honorowym Marszałek Województwa Lubelskiego Jarosława Stawiarskiego, na terenie Powiatu Ryckiego odbyły się szkolenia z zakresu udzielania pierwszej pomocy, skierowane do uczniów oraz pracowników szkół ponadpodstawowych. W dniach 21 i 22 marca szkolenia odbyły się w ZSZ nr 2 w Rykach, oraz w ZSZ nr 2 w Dęblinie. 

W ramach szkolenia, przeprowadzonego przez ratownika medycznego pana Łukasza Adamczaka, uczniowie przećwiczyli sprawdzanie parametrów życiowych człowieka i udzielanie pierwszej pomocy w stanach zagrożenia życia. Uczestnicy mieli okazję przeprowadzić resuscytację krążeniowo-oddechową na fantomach oraz z wykorzystaniem defibrylatora AED. Ćwiczyli także układanie w pozycji bezpiecznej oraz postępowanie przy różnych rodzajach obrażeniach ciała. 

 

Gościem na szkoleniu była Pani Monika Kośmińska - Wicestarosta Powiatu Ryckiego, biorąc czynny udział w ćwiczeniach praktycznych z RKO. 

 

Szkolenia z zakresu pierwszej pomocy są niezbędne dla każdego, bez względu na wiek czy stan zdrowia. Każdy z nas może zostać świadkiem sytuacji wymagającej natychmiastowej interwencji, dlatego warto być przygotowanym i umieć odpowiednio zareagować.

 

Grafika promująca kampanię społeczną "Nie bójmy się ratować". Logo kampanii, symbole medyczne, napisy oraz logotypy organizatora ZPP, partnera strategicznego Fundacja oraz partnera wspierającego Energa.
Autor: Ewa Urban
Powrót