Aktualności

GEOPORTAL POWIATU RYCKIEGO
Ikona pinezka punkt
AGENCJA ROZWOJU PRZEMYSŁU - ODDZIAŁ W TARNOBRZEGU
Ikona wykres
ARCHIWALNA STRONA
Ikona strony www
DZIEJE POWIATU RYCKIEGO
Ikona pismo pióro
RSO
Ikona zarys polski
POMOC UKRAINIE

Ikona serca i rąk

Aktualności Drukuj Zapisz

Zakończenie I Etapu budowy sterylizatorni w Szpitalu Powiatowym w Rykach.

W poniedziałek, 25 marca 2024 roku, zakończono realizacje pierwszego etapu budowy sterylizatorni w Szpitalu Powiatowym w Rykach. Przedsięwzięcie to stanowi kolejny krok w procesie ciągłego rozwoju placówki, mającym na celu zapewnienie pacjentom oraz personelowi medycznemu optymalnych warunków leczenia i pracy, wysokiego standardu opieki zdrowotnej oraz minimalizację ryzyka zakażeń szpitalnych. Dbałość o właściwe procesy sterylizacyjne znacząco przyczyni się do poprawy wyników leczenia i zwiększenia bezpieczeństwa pacjentów.

Zakończony etap realizacji prac obejmował remont pomieszczeń i ich dostosowanie do realizacji przewidzianych działań, oraz budowę windy łączącej sterylizatornię z pozostałą częścią budynku szpitala. Suma kosztów po zakończeniu pierwszego etapu wyniosła 910 000,00zł.

Kolejne etapy będą związane z wyposażeniem sterylizatorni w niezbędne sprzęty, takie jak autoklawy, myjnie ultradźwiękowe, suszarki, stoły   do   pakowania   i   inne   niezbędne   urządzenia.   Niezbędne będzie również szkolenie personelu medycznego z zakresu prawidłowego korzystania z urządzeń oraz procedur sterylizacyjnych i dezynfekcyjnych, a także uzyskanie odpowiednich   certyfikatów,   które   potwierdzą   zgodność   z   normami   i   wymaganiami bezpieczeństwa.

Autor: Ewa Urban
Powrót