Aktualności

GEOPORTAL POWIATU RYCKIEGO
Ikona pinezka punkt
AGENCJA ROZWOJU PRZEMYSŁU - ODDZIAŁ W TARNOBRZEGU
Ikona wykres
ARCHIWALNA STRONA
Ikona strony www
DZIEJE POWIATU RYCKIEGO
Ikona pismo pióro
RSO
Ikona zarys polski
POMOC UKRAINIE

Ikona serca i rąk

Aktualności Drukuj Zapisz

Konkurs Kulinarny dla Kół Gospodyń Wiejskich „Bitwa Regionów” 2024

Trwa Nabór zgłoszeń do IX edycji Ogólnopolskiego Konkursu Kulinarnego dla Kół Gospodyń Wiejskich „Bitwa Regionów” 2024.

Organizatorem Konkursu jest Krajowy Ośrodek Wsparcia Rolnictwa, wydarzenie objęte zostało patronatem Ministra Rolnictwa i Rozwoju Wsi. Konkurs zostanie przeprowadzony w trzech etapach:

  • Etap I  (regionalny) - Komisja kwalifikacyjna, na podstawie oceny formularzy zgłoszeniowych, utworzy listę rankingową prac konkursowych. Do udziału w wydarzeniach regionalnych I etapu konkursu przejdą KGW, które znajdą się na najwyższych pozycjach list rankingowych. W każdym wydarzeniu weźmie udział maksymalnie 20 KGW. Zespoły biorące udział w I etapie konkursu, które zostaną najwyżej ocenione przez komisje konkursowe podczas danego wydarzenia regionalnego, zostaną zakwalifikowane do II etapu, tj. półfinału konkursu.
  • Etap II ( wojewódzki) - KGW, które zajmą 1 miejsce w wydarzeniach regionalnych, biorą udział w półfinałach wojewódzkich. 16 KGW, po 1 z każdego województwa, które zdobędą 1. miejsce w II etapie konkursu, kwalifikuje się do finału ogólnopolskiego.
  • Etap III (ogólnopolski) - 16 KGW, po 1 z każdego województwa, które zdobędą 1 miejsce w Etapie II konkursu, wezmą udział w ogólnopolskim finale.

Przedmiotem konkursu jest wykonanie pracy konkursowej, polegającej na przygotowaniu potrawy regionalnej z wykorzystaniem przynajmniej jednego produktu regionalnego (z wyłączeniem deseru) charakterystycznej dla regionu działania Koła Gospodyń Wiejskich lub stowarzyszenia.

Warunkiem udziału w konkursie jest przesłanie drogą elektroniczną  formularza zgłoszeniowego dostępnego na stronie www.bitwaregionow.pl w terminie do 5 maja 2024r.

Szczegółowe informacje o konkursie dostępne pod adresem:

www.bitwaregionow.pl

Regulamin konkursu:

https://bitwaregionow.pl/regulamin/

Serdecznie zapraszamy do udziału w konkursie!

 

Załączniki

Grafika promocyjna z napisem "Bitwa regionów 2024 STARTUJE" w centralnej części, otoczona kwiatami i ludową postacią, z informacją o regulaminie i miejscu zgłoszeń na dole.
Autor: Ewa Urban
Powrót