Aktualności

GEOPORTAL POWIATU RYCKIEGO
Ikona pinezka punkt
AGENCJA ROZWOJU PRZEMYSŁU - ODDZIAŁ W TARNOBRZEGU
Ikona wykres
ARCHIWALNA STRONA
Ikona strony www
DZIEJE POWIATU RYCKIEGO
Ikona pismo pióro
RSO
Ikona zarys polski
POMOC UKRAINIE

Ikona serca i rąk

Aktualności Drukuj Zapisz

Zaproszenie na Jubileusz 550-lecia Województwa Lubelskiego oraz 10 rocznicę kanonizacji Wielkiego Polaka – Papieża Jana Pawła II

Szanowni Państwo, w tym roku obchodzimy Jubileusz 550-lecia Województwa Lubelskiego oraz 10 rocznicę kanonizacji Wielkiego Polaka – Papieża Jana Pawła II.

Powiat Rycki w sposób szczególny uczci te dwie wspaniałe rocznice. W dniach 26 i 27 kwietnia 2024r. w Kościele Parafialnym w Rykach odbędzie się wydarzenie poświęcone pamięci Św. Jana Pawła II w ramach programy samorządu województwa lubelskiego: „Warto Być Polakiem”.  Pod tą nazwą kryje się wyjątkowe wydarzenie, a mianowicie koncert zespołu muzycznego oraz grupy artystycznej „Mała Armia Janosika”. 27 kwietnia o godzinie 18.30, blisko dwustuosobowa grupa artystów zagra i zaśpiewa dla Państwa koncert będący celebracją zarówno obchodów jubileuszu województwa lubelskiego jak i oddaniem hołdu wspaniałemu człowiekowi - Papieżowi Polakowi Janowi Pawłowi II. Jestem przekonany, że występ kilkusetosobowej grupy zapewni Państwu niezapomniane wrażenia artystyczne i patriotyczne. Wstęp na to wydarzenie jest oczywiście bezpłatny. 

Koncert poprzedzony będzie konkursem pieśni papieskich dla młodzieży szkół średnich, który odbędzie się 26 kwietnia, również w Kościele Parafialnym w Rykach. W ten sposób chcemy zachęcić młodzież do aktywnego uczestnictwa i kulturalnego przeżywania ważnych chwil patriotycznych i historycznych. Na zwycięzców czekają atrakcyjne nagrody, zatem czekamy na Wasze zgłoszenia. Szczegółowe informacje o przedsięwzięciu znajdziecie Państwo na stronie internetowej Powiatu Ryckiego oraz Powiatowej Biblioteki Publicznej w Rykach, która wraz z samorządem jest organizatorem tego wydarzenie. Patronat Honorowy nad wydarzeniem objął Marszałek Województwa Lubelskiego Jarosław Stawiarski, a całe przedsięwzięcie odbywa się w ramach programu Warto Być Polakiem, którego organizatorem jest Samorząd Województwa Lubelskiego. 

Serdecznie zapraszamy

Starosta Rycki

Dariusz Szczygielski

Proboszcz Parafii w Rykach

Ks. kan. Stanisław Chodźko

Dyrektor PBP w Rykach

 Dagmara Jarosz 

           

Plakat wydarzenia z postacią Jana Pawła II w centrum, w tle zielone wzgórza i niebo oraz wiele osób u dołu z logami sponsorów
Autor: Ewa Urban
Powrót