Aktualności

GEOPORTAL POWIATU RYCKIEGO
Ikona pinezka punkt
AGENCJA ROZWOJU PRZEMYSŁU - ODDZIAŁ W TARNOBRZEGU
Ikona wykres
ARCHIWALNA STRONA
Ikona strony www
DZIEJE POWIATU RYCKIEGO
Ikona pismo pióro
RSO
Ikona zarys polski
POMOC UKRAINIE

Ikona serca i rąk

Aktualności Drukuj Zapisz

Komunikat Zarządu Powiatu Ryckiego w sprawie dyżurów aptek

Szanowni Państwo, zgodnie z nowelizacją ustawy Prawo Farmaceutyczne (Dz. U. z 2024 r. poz. 107), od dnia 1 maja 2024r. apteki w powiecie rycki nie będą pełniły dyżurów całodobowych.

Ustawa wskazuje, że za dyżur w dzień wolny od pracy uznawany jest dyżur pełniony przez aptekę ogólnodostępną w niedziele i święta bez przerwy przez kolejne 4 godziny, w przedziale czasowym pomiędzy godzinami 10:00, a 18:00.

Za dyżur w porze nocnej ustawodawca uznaje natomiast dyżur pełniony przez aptekę ogólnodostępną bez przerwy przez kolejne 2 godziny zegarowe, w przedziale czasowym pomiędzy godzinami 19:00, a 23:00.

Zgodnie z Uchwałą Nr CCCLVII/1401/24 Zarządu Powiatu Ryckiego  z dnia 29 kwietnia 2024r., na terenie powiatu ryckiego dyżury aptek będą pełnione  przez apteki ogólnodostępne funkcjonujące na terenie miasta Ryki w następujących godzinach:

  • Dyżur w niedziele i święta od godz. 10.00 do godz. 14.00,
  • Dyżury nocne od godz. 20.00 do godz. 22.00.

 

Dyżury będą pełnione przez wyznaczone apteki w systemie rotacyjnym. Szczegółowy rozkład dyżurów będzie wywieszany na bieżąco w witrynach wszystkich aptek, jak również będzie dostępny na stronie internetowej Starostwa Powiatowego w Rykach.

 

 

 

Autor: Ewa Urban
Powrót