Aktualności

GEOPORTAL POWIATU RYCKIEGO
Ikona pinezka punkt
AGENCJA ROZWOJU PRZEMYSŁU - ODDZIAŁ W TARNOBRZEGU
Ikona wykres
ARCHIWALNA STRONA
Ikona strony www
DZIEJE POWIATU RYCKIEGO
Ikona pismo pióro
RSO
Ikona zarys polski
POMOC UKRAINIE

Ikona serca i rąk

Aktualności Drukuj Zapisz

Biało-Czerwony Maj

2 i 3 maja to dla każdego Polaka dni szczególne, w których pokazujemy swoje przywiązanie do Ojczyzny, tradycji i historii.

2 maja w całym kraju obchodzimy Dzień Flagi Państwowej Rzeczpospolitej Polskiej. Główną rolą tego święta jest popularyzowanie wiedzy o symbolach narodowych i polskiej tożsamości. Zachęcamy wszystkich mieszkańców powiatu ryckiego do wywieszenie flagi państwowej, aby zarówno 2 jak i 3 maja były one licznie obecne w każdym miejscu naszego powiatu. Niech wywieszenie flagi narodowej - symbolu naszego szacunku i przywiązania do Ojczyzny i tradycji historycznych - będzie dla nas powodem do dumy i radości.

3 maja obchodzić będziemy 233. Rocznicę Uchwalenia Konstytucji 3 Maja. To jedno z najważniejszych Świąt Narodowych.  Upamiętnia ono uchwalenie w 1791 roku Konstytucji 3 Maja, która była pierwszą w Europie i drugą na świecie (po Konstytucji Stanów Zjednoczonych) nowoczesną, spisaną konstytucją.

Trzeci Maja jest okazją do refleksji nad polską historią i jej wartościami, takimi jak wolność, równość i demokracja. Święto to jest również okazją do podkreślenia roli, jaką Polska odgrywa w Europie i na świecie, a także do uhonorowania polskich bohaterów i patriotów, którzy przyczynili się do walki o wolność i niepodległość naszego kraju.

 W dniu 3 maja organizowane są uroczystości państwowe, a także wiele imprez kulturalnych, sportowych i rozrywkowych. Zapraszamy Państwa do udziału w uroczystościach organizowanych na terenie powiatu ryckiego m.in.: w Rykach i w Dęblinie

 

 

Opis alternatywny: Plakat wydarzenia w czerwono-białej kolorystyce ogłaszający uroczystości związane z "233. rocznicą Konstytucji 3 Maja". Zawiera harmonogram wydarzeń, informacje o miejscach i czasach obchodów, oraz logotypy wspierających organizacji.
Plakat ogłaszający obchody 233. rocznicy uchwalenia Konstytucji 3 Maja z czerwono-białymi elementami i wizerunkiem orła. Podane są godziny i program uroczystości.
Autor: Ewa Urban
Powrót