Aktualności

GEOPORTAL POWIATU RYCKIEGO
Ikona pinezka punkt
AGENCJA ROZWOJU PRZEMYSŁU - ODDZIAŁ W TARNOBRZEGU
Ikona wykres
ARCHIWALNA STRONA
Ikona strony www
DZIEJE POWIATU RYCKIEGO
Ikona pismo pióro
RSO
Ikona zarys polski
POMOC UKRAINIE

Ikona serca i rąk

Aktualności Drukuj Zapisz

XIV Ogólnopolski Integracyjny Zlot Drużyn Nieprzetartego Szlaku ZHP

W dniach 16-19 maja 2024r. na terenie Twierdzy Dęblin odbył się XIV Ogólnopolski Integracyjny Zlot Drużyn Nieprzetartego Szlaku ZHP. Organizatorem imprezy był Specjalny Ośrodek Szkolno – Wychowawczy im. Marszalka Józefa Piłsudskiego w Dęblinie, honorowy patronat nad wydarzeniem objął Starosta Rycki Dariusz Szczygielski.

W zlocie uczestniczyły Drużyny Harcerskie Nieprzetartego Szlaku ZHP, działające w placówkach szkolenia specjalnego, wychowankowie Świetlic Środowiskowych, uczestnicy Warsztatów Terapii Zajęciowej, Pensjonariusze Domów Pomocy Społecznej z terenu całego kraju. Celem zlotu jest integracja środowisk dzieci i młodzieży, kształtowanie postaw społecznych i patriotycznych, a także integracja środowiska wojskowego z harcerzami Nieprzetartego Szlaku. W ciągu czterech dni zlotu harcerze uczestniczyli w wielu zajęciach warsztatowych i sprawnościowych, rozwijali swoją wrażliwość, doskonalili umiejętności oraz poznawali harcerskie metody spędzania wolnego czasu. 

Zlot zakończył się uroczystym Apelem, w trakcie którego wszystkie drużyny odebrały z rąk Starosty Ryckiego Dariusza Szczygielskiego pamiątkowe statuetki ufundowane przez Starostwo Powiatowe w Rykach.

 

Zapraszamy do obejrzenia fotorelacji.

Autor: Ewa Urban
Powrót