Aktualności

GEOPORTAL POWIATU RYCKIEGO
Ikona pinezka punkt
AGENCJA ROZWOJU PRZEMYSŁU - ODDZIAŁ W TARNOBRZEGU
Ikona wykres
ARCHIWALNA STRONA
Ikona strony www
DZIEJE POWIATU RYCKIEGO
Ikona pismo pióro
RSO
Ikona zarys polski
POMOC UKRAINIE

Ikona serca i rąk

Aktualności Drukuj Zapisz

Pierwsza Rocznica Działalności Powiatowego Zespołu ds. Orzekania o Niepełnosprawności

Powiatowy Zespół do Spraw Orzekania o Niepełnosprawności w Rykach w dniu 1 czerwca świętował rocznicę swej działalności. Powiatowy Zespół ds. Orzekania o Niepełnosprawności wydaje orzeczenia o niepełnosprawności dla osób, które nie ukończyły 16-tego roku życia, orzeczenia o stopniu niepełnosprawności dla osób, które ukończyły 16-ty rok życia, orzeczenia o wskazaniach do ulg i uprawnień dla osób, które posiadają orzeczenia o inwalidztwie lub nie zdolności do pracy, a także legitymacje osób niepełnosprawnych i karty parkingowe.

W okresie od 01.06.2023 do 31.05.2024 przyjęto 1800 wniosków o wydanie orzeczenia o niepełnosprawności i stopniu niepełnosprawności ( 1633 osoby dorosłe, 167 dzieci)

W tym czasie wydano:

 • 1693 orzeczenia o niepełnosprawności i stopniu niepełnosprawności
  w tym:
  • 1637-o zaliczeniu do osób niepełnosprawnych
  • 16-o niezaliczeniu do osób niepełnosprawnych
  • 4-umorzenia z powodu zgonu
  • 10-umorzenia z powodu wycofania wniosku
  • 26-odmów wydania orzeczenia z powodu posiadania ważnego orzeczenia
 • 510- wniosków o kartę parkingową , w tym 502 wydane karty
 • 432-wnioski o legitymację osoby niepełnosprawnej, tym 425 wydanych legitymacji (405 – osoby powyżej 16 roku życia, 28 – dzieci).

 

Praca Powiatowego Zespołu do Spraw Orzekania o Niepełnosprawności w Rykach to ogromne ułatwienie dla mieszkańców Powiatu Ryckiego ubiegających się o orzeczenie o niepełnosprawności, od czerwca 2023 mogą to zrobić bez konieczności opuszczania granic powiatu. Z okazji pierwszej rocznicy działalności wszystkim osobom zaangażowanym w pracę Zespołu do Spraw Orzekania o Niepełnosprawności w Rykach, składamy serdeczne podziękowanie za zaangażowanie i profesjonalizm w podejmowaniu trudnych decyzji. Życzymy dalszych sukcesów, wytrwałości oraz dużo satysfakcji z wykonywanej pracy na rzecz społeczności Powiatu Ryckiego.

Trzy kobiety uśmiechają się do kamery, stojąc w jasnym pomieszczeniu, prawdopodobnie kuchni, z rośliną na blacie i polskim godłem na ścianie.
Trzy osoby uśmiechają się do kamery w jasnym pomieszczeniu, z tortem na stole i przekąskami.
Autor: Ewa Urban
Powrót