Aktualności

GEOPORTAL POWIATU RYCKIEGO
Ikona pinezka punkt
AGENCJA ROZWOJU PRZEMYSŁU - ODDZIAŁ W TARNOBRZEGU
Ikona wykres
ARCHIWALNA STRONA
Ikona strony www
DZIEJE POWIATU RYCKIEGO
Ikona pismo pióro
RSO
Ikona zarys polski
POMOC UKRAINIE

Ikona serca i rąk

Aktualności Drukuj Zapisz

Obchody Dnia Rodzicielstwa Zastępczego

W dniu 5 czerwca w Centrum Ogrodniczym ,,Daglezja" w Rykach odbyły się Powiatowe Obchody Dnia Rodzicielstwa Zastępczego. Sejm Rzeczypospolitej Polskiej w 2006 roku ustanowił dzień 30 maja Dniem Rodzicielstwa Zastępczego. Święto dedykowane jest Opiekunom Zastępczym, jest formą podziękowania za trud i poświęcenie oraz dowodem uznania dla ich pracy oraz przypomina o losach dzieci, które potrzebują takiej formy zaopiekowania. Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie w Rykach po raz 16 jest organizatorem obchodów tego święta.

Na obchody przybyły licznie rodziny zastępcze wraz z dziećmi oraz zaproszeni goście: Pani Monika Kośmińska - Wicestarosta Powiatu Ryckiego, Pan Krzysztof Gogacz - Członek Zarządu Powiatu Ryckiego, Pan Piotr Sałaciński Radny Powiatu Ryckiego oraz Dyrektorzy i Kierownicy zaprzyjaźnionych jednostek. W trakcie obchodów pani Monika Kośmińska Wicestarosta Rycki podziękowała Rodzinom Zastępczym:

„Dziękujemy Rodzinom Zastępczym z terenu Powiatu Ryckiego za trud, ciepło i miłość, którą obdarzacie Dzieci przebywające pod Waszą opieką. Wasze zaangażowanie jest nieocenione i za to Wam serdecznie dziękujemy” – powiedziała Pani Wicestarosta, przekazując wyrazy uznania w imieniu swoim oraz całego Zarządu Powiatu Ryckiego.

Podziękowania dla Rodzin popłynęły również z ust Pani Teresy Flak, Dyrektor PCPR w Rykach:

,,Na terenie powiatu ryckiego funkcjonuje 31 rodzin zastępczych, w których przebywa trzydzieścioro pięcioro dzieci. Dzięki tym rodzinom wychowankowie mają szansę na wychowywanie się w ciepłej i rodzinnej atmosferze. Od opiekunów uczą się jak być dobrym człowiekiem oraz czerpią wzorce na przyszłe i dorosłe życie”. 

Obchody uświetniły występy dzieci z Publicznej Szkoły Podstawowej w Nowej Rokitni im. Św. Jana Pawła II, które zostały przygotowane przez siostrę Katarzynę Pyl. Autorskie utwory zaprezentował Tomasz Dziubak - uczestnik WTZ w Rykach pod kierownictwem terapeuty Romana Grzelaka. 

Wszystkie rodziny zastępcze otrzymały okolicznościowe podziękowania oraz upominki. Spotkaniu towarzyszyła piękna pogoda oraz gorąca i serdeczna atmosfera. Było mnóstwo gier, zabaw, konkursów, wszystkie osoby, które zaprezentowały swoje umiejętności zostały nagrodzone. Nie zabrakło jeszcze innych atrakcji w postaci buble house, malowania ,,buziek ", robienia tatuaży, puszczania baniek mydlanych oraz wspólnej zabawy przy muzyce oraz oczywiście tortu.

Dziękujemy Wszystkim Rodzinom oraz osobom, które przyczyniły się do zorganizowania Powiatowych Obchodów Dnia Rodzicielstwa Zastępczego. 

Autor: Ewa Urban
Powrót