Przebudowa oraz informatyzacja budynku Szpitala Powiatowego w Rykach

GEOPORTAL POWIATU RYCKIEGO
Ikona pinezka punkt
AGENCJA ROZWOJU PRZEMYSŁU - ODDZIAŁ W TARNOBRZEGU
Ikona wykres
ARCHIWALNA STRONA
Ikona strony www
DZIEJE POWIATU RYCKIEGO
Ikona pismo pióro
RSO
Ikona zarys polski
POMOC UKRAINIE

Ikona serca i rąk

Przebudowa oraz informatyzacja budynku Szpitala Powiatowego w Rykach Drukuj Zapisz

Inwestycje w Szpitalu Powiatowym w Rykach

Pragniemy poinformować, że w Szpitalu Powiatowym w Rykach w chwili obecnej prowadzone są aż trzy inwestycje, a na kolejną polegającą na Modernizacji układu zasilania niskiego napięcia Szpitala Powiatowego w Rykach Sp. z o.o. przez wymianę rozdzielnic napięcia i agregatu prądotwórczego ogłoszone jest postępowanie przetargowe.

„Zakup rezonansu magnetycznego dla Szpitala Powiatowego w Rykach”

 

W maju Starosta Rycki - Pan Dariusz Szczygielski oraz Wicestarosta Rycki - Pani Monika Kośmińska, podpisali umowę na dostawę wraz z dostosowaniem pomieszczeń dla potrzeb rezonansu magnetycznego. Wartość umowy opiewa na kwotę 4.413.163,58 zł, z czego 80% tj. 3.530.530,86 zł pochodzić będzie z rezerwy ogólnej budżetu państwa przekazanej Powiatowi Ryckiemu przez Wojewodę Lubelskiego Lecha Sprawkę.

Dziś, rezonans magnetyczny już jest na miejscu. Inwestycja jest już w ostatniej fazie. Niebawem zostanie uruchomiony dla potrzebujących pacjentów.

Powstanie pracowni rezonansu magnetycznego zwiększy poziom diagnostyki dla pacjentów szpitalnych oraz ambulatoryjnych. Przewagą rezonansu nad tomografem komputerowym jest jego nieinwazyjność i brak szkodliwego promieniowania rentgenowskiego.

 

 

 

„Przebudowa bloku operacyjnego Szpitala Powiatowego w Rykach”

 

Kolejną ważną inwestycją jest Przebudowa bloku operacyjnego Szpitala Powiatowego w Rykach. Aktualnie prowadzone są prace wykończeniowe. Podłogi zostały wyłożone specjalistycznymi wykładzinami PCV, ściany w sali operacyjnej wyłożone zostały warstwą ołowiu, wykonane zostały gładzie. Ponadto zainstalowane zostały: lampa operacyjna bezcieniowa sufitowa z lampą satelitarną, kolumna anestezjologiczna sufitowa, kolumna chirurgiczna sufitowa, szafy przelotowe, regały listwowe, umywalka chirurgiczna z bateriami bezdotykowymi, umywalka porządkowa ze zlewem, meble ze stali nierdzewnej ze zlewozmywakiem i umywalką, negatoskop elektroniczny, urządzenie do mycia sprzętu, dozowniki do płynu dezynfekcyjnego i mydła oraz inne urządzenia.

Do zainstalowania pozostały między innymi grzejniki higieniczne, dokończenie sufitów podwieszanych, spięcie całej elektro instalacji, montaż opraw sufitowych czy też montaż stołu operacyjnego uniwersalnego z osprzętem ortopedycznym.

Warto przypomnieć, że zadanie jest dofinansowane z Rządowego Funduszu Inwestycji Lokalnych w kwocie blisko 4 400 000,00 zł. Umowny termin zakończenia robót przypada na październik 2022 r.

 

 

 

 

„Termomodernizacja budynku B Szpitala Powiatowego w Rykach wraz z przebudową odwodnienia”

 

Nie mniej imponującą inwestycja prowadzoną w Szpitalu Powiatowym w Rykach jest ta polegająca na Termomodernizacji wraz z przebudową budynku B Szpitala Powiatowego w Rykach wraz z przebudową odwodnienia.

W chwili obecnej roboty budowlane związane z branżą sanitarną są wykonane w 80%.
Do zainstalowania został zbiornik retencyjny. Wmontowana została stolarka okienna oraz drzwiowa, dach został przykryty styropapą oraz wykonane zostały obróbki blacharskie dachu. Wykonawca montuje oprawy oświetleniowe. Niedługo wykonana zostanie termomodernizacja budynku
B, zamontowana zostanie instalacja fotowoltaiczna o mocy 40 kw. na potrzeby szpitala. Roboty budowlane mają zostać zakończone do końca października 2022 r.

Termomodernizacja budynku B Szpitala Powiatowego w Rykach wraz z przebudową odwodnienia jest dofinansowana z Rządowego Funduszu Inwestycji Lokalnych.

 

Autor: Powiat Rycki
Powrót