Kultura i oświata

GEOPORTAL POWIATU RYCKIEGO
Ikona pinezka punkt
AGENCJA ROZWOJU PRZEMYSŁU - ODDZIAŁ W TARNOBRZEGU
Ikona wykres
ARCHIWALNA STRONA
Ikona strony www
DZIEJE POWIATU RYCKIEGO
Ikona pismo pióro
RSO
Ikona zarys polski
POMOC UKRAINIE

Ikona serca i rąk

Kultura i oświata Drukuj Zapisz

Sprzątanie świata - „Plastik? Rezygnuję. Redukuję. Segreguję”.

W dniach 18, 19, 20 września przeprowadzona została, już po raz 27-my na terenie Polski akcja „Sprzątanie Świata”. Uczniowie Zespołu Szkół Zawodowych nr 1 w Dęblinie tradycyjnie włączyli się w tę, koordynowaną przez Urząd Miasta, akcję.

„Sprzątanie świata – Polska” jest częścią międzynarodowego ruchu na rzecz ochrony środowiska Clean up the World wywodzącego się z Australii, zapoczątkowanego w 1989 roku przez Ina Kiernana, australijskiego biznesmena i żeglarza. W ruchu tym uczestniczy blisko 40 mln. wolontariuszy z ponad czterdziestu krajów na całym świecie.

„Sprzątanie świata – Polska” to wspólna lekcja poszanowania środowiska. Jej celem jest promowanie nieśmiecenia, edukacja odpadowa oraz inicjowanie działań, dzięki którym zmniejszy się nasz negatywny wpływ na środowisko. W tym roku szczególną uwagę poświęcono plastikowi. Jak pokazują badania, Polak na co dzień zużywa bardzo duże ilości plastiku.

W dniu 18.09.2020 uczniowie klas pierwszych 1 tl, 1 tkm, pod opieką Pań Iwony Zugaj, Marzeny Teodorowicz, Karoliny Kozickiej oraz Pana Andrzeja Teodorowicza wzięli tradycyjnie udział w akcji „Sprzątanie Świata”.

Sprzątanie objęło, jak co roku, ulice: Tysiąclecia, Nadatki, część Lipowej, oraz drogę w kierunku miejscowości Stawy. Pogoda wyjątkowo dopisała, czas upłynął w miłej atmosferze. Efektem pracy było uporządkowanie terenu i zebranie 40 worków śmieci. Jak zwykle młodzież wzorowo, ze śpiewem na ustach wywiązała się z powierzonego zadania.

Marzena Teodorowicz

Autor: Powiat Rycki
Powrót