Kultura i oświata

GEOPORTAL POWIATU RYCKIEGO
Ikona pinezka punkt
AGENCJA ROZWOJU PRZEMYSŁU - ODDZIAŁ W TARNOBRZEGU
Ikona wykres
ARCHIWALNA STRONA
Ikona strony www
DZIEJE POWIATU RYCKIEGO
Ikona pismo pióro
RSO
Ikona zarys polski
POMOC UKRAINIE

Ikona serca i rąk

Kultura i oświata Drukuj Zapisz

Sprzęt komputerowy dla rodzin zastępczych z terenu powiatu

18 września br. w Starostwie Powiatowym w Rykach 33 rodziny zastępcze z terenu powiatu odebrały sprzęt komputerowy wraz z oprogramowaniem, zakupiony w ramach projektu pn. „Wsparcie dzieci umieszczonych w pieczy zastępczej w okresie epidemii COVID-19 ”.

Powiat Rycki na realizację zadania otrzymał wsparcie finansowe o łącznej wysokości 160.202,00 zł ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego Działania nr 2.8 Rozwój usług społecznych w środowisku lokalnym w ramach Programu Operacyjnego Wiedza Edukacja Rozwój  na lata 2014 – 2020 oraz  Ministerstwa Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej.

Celem projektu jest wsparcie dzieci, rodziców zastępczych i pracowników rodzinnych oraz instytucjonalnych podmiotów pieczy zastępczej w sytuacji zagrożenia epidemią choroby COVID- 19 poprzez zakup sprzętu komputerowego wraz z oprogramowaniem na potrzeby realizowania zadań w trybie zdalnego nauczania. Chcemy ułatwić tym rodzinom i dzieciom funkcjonowanie w nowej rzeczywistości i zapewnić zdalny dostęp do wiedzy, kolegów i nauczycieli. Mam nadzieję, że przekazane wsparcie, w postaci sprzętu komputerowego, w tym pomoże oraz sprawi, że zdalny kontakt ze szkołą będzie łatwiejszy, odrabianie lekcji sprawniejsze i przyjemniejsze, a czas wolny zostanie urozmaicony – mówi Starosta Rycki Dariusz Szczygielski.

W ramach otrzymanego wsparcia finansowego zakupiono m.in. laptopy wraz z oprogramowaniem systemowym oraz dodatkowym wyposażeniem (myszka, torba) dla 41 dzieci oraz 33 urządzenia wielofunkcyjne (drukarko-kopiarki) po jednej sztuce dla każdej z rodzin. W najbliższych dniach rodziny zastępcze otrzymają również środki ochrony osobistej oraz płyny do dezynfekcji.

Szybka realizacja projektu była możliwa dzięki pracy i zaangażowaniu pracowników Powiatowego Centrum Pomocy Rodzinie w Rykach oraz Starostwa Powiatowego w Rykach, za co serdecznie dziękujemy – mówi Wicestarosta Monika Kośmińska.

Autor: Powiat Rycki
Powrót