Kultura i oświata

GEOPORTAL POWIATU RYCKIEGO
Ikona pinezka punkt
AGENCJA ROZWOJU PRZEMYSŁU - ODDZIAŁ W TARNOBRZEGU
Ikona wykres
ARCHIWALNA STRONA
Ikona strony www
DZIEJE POWIATU RYCKIEGO
Ikona pismo pióro
RSO
Ikona zarys polski
POMOC UKRAINIE

Ikona serca i rąk

Kultura i oświata Drukuj Zapisz

Dożynki Gminne w Ułężu

W niedzielę 6 września 2020r. rolnicy z gminy Ułęż wyrazili  wdzięczność za zebrane plony podczas Dożynek Gminnych. Tegoroczne Święto Chleba było połączone ze Świętem Pieroga Nadwieprzańskiego.

Uroczystości rozpoczęły się Mszą Św. dziękczynną. Tradycyjny obrzęd wręczenia chleba celebrowała  Wójt Gminy Ułęż Barbara Pawlak wraz z Przewodniczącym Rady Gminy Jackiem Beczkiem. 
Wójt Gminy B. Pawlak w wystąpieniu nawiązała do ciężkiej pracy i poświęcenia rolników w produkcji żywności. Głos zabrał również Starosta Rycki Dariusz Szczygielski: Dziękuję za te piękne wieńce. W każdym z kłosów, w każdym z ziaren zawartych w tych pięknych wieńcach jest cząstka rolniczego trudu. Jest w nich także marzenie o wsi, która się modernizuje, zmienia, ale z poszanowaniem dla tradycji, z oparciem o fundament doświadczeń poprzednich pokoleń i fundament kultury narodowej.  W tym miejscu, obok tych wspaniałych wieńców dożynkowych życzę, aby wszyscy pamiętali, że trud rolnika jest filarem każdego społeczeństwa, jego przeszłości, teraźniejszości i przyszłości. Za ten trud wszystkim Państwu z całego serca dziękuję.
Samorząd Powiatu Ryckiego podczas niedzielnych uroczystości reprezentował Starosta Rycki Dariusz Szczygielski, Wicestarosta Monika Kośmińska oraz Przewodniczący Rady Powiatu Piotr Łysoń. 
 
Foto: Edyta Grabek 
Autor: Powiat Rycki
Powrót