Kultura i oświata

GEOPORTAL POWIATU RYCKIEGO
Ikona pinezka punkt
AGENCJA ROZWOJU PRZEMYSŁU - ODDZIAŁ W TARNOBRZEGU
Ikona wykres
ARCHIWALNA STRONA
Ikona strony www
DZIEJE POWIATU RYCKIEGO
Ikona pismo pióro
RSO
Ikona zarys polski
POMOC UKRAINIE

Ikona serca i rąk

Kultura i oświata Drukuj Zapisz

102. Rocznica Odzyskania przez Polskę Niepodległości

Obchodzone 11 listopada Narodowe Święto Niepodległości jest polskim świętem państwowym upamiętniającym odzyskanie przez Polskę niepodległości w 1918 roku. W związku z obecną sytuacją epidemiczną w Polsce, tegoroczne Powiatowe Obchody 102. rocznicy Odzyskania Przez Polskę Niepodległości odbędą się w symbolicznym wymiarze.

11 listopada 2020 r. o godzinie 9:00 w Kościele Parafialnym w Rykach zostanie odprawiona Msza Św. w intencji Ojczyzny. Składanie wiązanek i symboliczne zapalenie zniczy pod pomnikiem „Bojownikom o Wolność Ojczyzny” w Rykach nie będzie miało zorganizowanej formy, tak jak to miało miejsce dotychczas. Każdy kto zechce uczcić Narodowe Święto Niepodległości w taki sposób, proszony jest o indywidualne dokonanie niniejszego faktu, z zachowaniem dystansu społecznego oraz zasłonięciem ust i nosa. 
 
Dzięki uprzejmości samorządu Miasta i Gminy Ryki, pomnik „Bojownikom o Wolność Ojczyzny” został udekorowany chryzantemami odkupionymi przez Agencję Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa w Rykach od lokalnych hodowców kwiatów. Samorząd gminny udekorował chryzantemami również miejsca kultu religijnego oraz pamięci narodowej na terenie Ryk, a także Rynek w centrum miasta.
 
Narodowe Święto Niepodległości możemy uczcić także bez wychodzenia z domu. W południe 11 listopada Mazurek Dąbrowskiego wybrzmi na antenach najważniejszych polskich stacji radiowych i telewizyjnych, dzięki czemu możliwe będzie przyłączenie się do akcji „Niepodległa do hymnu” i zaśpiewanie w domu, na balkonie, na podwórku.
Zapraszamy do zgłaszania swoich wydarzeń biorących udział w akcji „Niepodległa do hymnu” na stronie https://niepodlegla.gov.pl/dodaj-wydarzenie/.
 
Autor: Powiat Rycki
Powrót