Kultura i oświata

GEOPORTAL POWIATU RYCKIEGO
Ikona pinezka punkt
AGENCJA ROZWOJU PRZEMYSŁU - ODDZIAŁ W TARNOBRZEGU
Ikona wykres
ARCHIWALNA STRONA
Ikona strony www
DZIEJE POWIATU RYCKIEGO
Ikona pismo pióro
RSO
Ikona zarys polski
POMOC UKRAINIE

Ikona serca i rąk

Kultura i oświata Drukuj Zapisz

ERASMUS W BUDOWLANCE PRZEZ NAJBLIŻSZE 5 LAT

Zespół Szkół Zawodowych nr 2 im. Leona Wyczółkowskiego w Rykach uzyskał dwie akredytacje w programie Erasmus. Dotyczą one m.in. zagranicznych praktyk zawodowych dla obecnych i przyszłych uczniów oraz szkoleń dla nauczycieli.

Akredytacja jest gwarancją regularnego otrzymywania dofinansowania na działania związane z mobilnością w ramach programu Erasmus. Przyznawana jest jednorazowo na całą edycję programu (5 lat).

Wnioski o przyznanie akredytacji zostały opracowane wyłącznie przez zespół nauczycieli Budowlani pod kierownictwem pani Anny Sawczuk i pani Ewy Graczyk, które w dziedzinie programów Erasmus i POWER działają od wielu lat.

Akredytacja w sektorze Kształcenie i Szkolenie Zawodowe oznacza, że uczniowie klas technikum z Budowlanki przez 5 lat będą odbywać praktyki zawodowe za granicą. Wszystkie działania związane z przygotowanie uczniów oraz ich wyjazdem będą w 100% finansowane ze środków Unii Europejskiej. Do tej pory uczniowie ZSZ 2 Ryki byli na praktykach:   w Rimini (we Włoszech) i Sofii (w Bułgarii). W tym roku odwiedzą jeszcze raz Rimini oraz Malagę (w Hiszpanii). Natomiast w przyszłości planowane są praktyki w innych krajach europejskich.

Poza zdobyciem cennego doświadczenia zawodowego uczniowie będą zwiedzać europejskie atrakcje turystyczne, poznają kulturę innego kraju oraz udoskonalą umiejętności językowe.

Wszystkie działania będą zorganizowane z zachowaniem wysokiego poziomu standardów bezpieczeństwa i ochrony uczniów zgodnie z obowiązującymi przepisami.

Druga przyznana akredytacja (w Sektorze Edukacji szkolnej) umożliwi szkolenie nauczycieli Budowlanki na zagranicznych kursach. Nauczyciele szkolili się już: w Wielkiej Brytanii, Austrii oraz na Malcie. W tym roku po raz kolejny wyjadą na kursy podnoszące kwalifikacje na Maltę oraz do Irlandii. W planach   przewidziane są   szkolenia metodyczne , obserwacje metod nauczania w krajach skandynawskich.

Jest to ogromy sukces szkoły umożliwiający rozwój zawodowy i osobisty nauczycieli, a przede wszystkim uczniów – obecnych, jak również przyszłych, którzy zdecydują się na podjęcie nauki w ZSZ nr 2 w Rykach.

 

Mariusz Nastalski
Foto ZSZ nr 2 w Rykach
 
Uczniowie
 
 

 

Autor: Powiat Rycki
Powrót