Kultura i oświata

GEOPORTAL POWIATU RYCKIEGO
Ikona pinezka punkt
AGENCJA ROZWOJU PRZEMYSŁU - ODDZIAŁ W TARNOBRZEGU
Ikona wykres
ARCHIWALNA STRONA
Ikona strony www
DZIEJE POWIATU RYCKIEGO
Ikona pismo pióro
RSO
Ikona zarys polski
POMOC UKRAINIE

Ikona serca i rąk

Kultura i oświata Drukuj Zapisz

Erasmus + Irlandia wystartował!

W Zespole Szkół Zawodowych nr 1 w Dęblinie rozpoczęła się realizacja kolejnego projektu finansowanego w ramach programu Unii Europejskiej ERASMUS+ pt. „Zawodowcy z Dęblina na europejskim rynku pracy – edycja 2”.

Projekt dedykowany jest uczniom i uczennicom kształcącym się w zawodach technik elektryk i technik informatyk. Najważniejszym celem realizacji projektu jest podniesienie kwalifikacji zawodowych i kompetencji językowych uczniów i Technikum Informatycznego i Technikum Elektrycznego naszej szkoły. Zakłada on udział w czterotygodniowych praktykach zawodowych realizowanych w irlandzkich przedsiębiorstwach specjalizujących się w branży elektrycznej lub informatycznej. W ramach projektu wsparcie otrzyma 48 uczniów/uczennic. Mobilności zaplanowane są na jesień 2021 roku oraz wiosna/lato 2022 roku.

Projekt już teraz budzi duże zainteresowanie wśród uczniów naszej szkoły. Do rekrutacji na pierwszy wyjazd przystąpiła rekordowa liczba chętnych. Spośród nich została wyłoniona grupa 24 uczestników, po 12 z każdej specjalności. Od marca wezmą oni udział w zajęciach przygotowujących do wyjazdu. Będą to: kursu języka angielskiego, w tym języka angielskiego branżowego oraz wykorzystanie platformy wsparcia językowego OLS, przygotowanie kulturowe, przygotowanie pedagogiczno-psychologiczne.

Tym, którzy zostali zakwalifikowani gratulujemy i życzymy wytrwałości w przygotowaniach do wyjazdu.

Logo ERASMUS+

Koordynatorzy Projektu

Marzena Teodorowicz

Artur Misiak

 

 

Źródło: http://zsz1deblin.pl/art,771,erasmus-irlandia-wystartowal

Autor: Powiat Rycki
Powrót