Kultura i oświata

GEOPORTAL POWIATU RYCKIEGO
Ikona pinezka punkt
AGENCJA ROZWOJU PRZEMYSŁU - ODDZIAŁ W TARNOBRZEGU
Ikona wykres
ARCHIWALNA STRONA
Ikona strony www
DZIEJE POWIATU RYCKIEGO
Ikona pismo pióro
RSO
Ikona zarys polski
POMOC UKRAINIE

Ikona serca i rąk

Kultura i oświata Drukuj Zapisz

II Wojewódzki Konkurs na Palmę i Pisankę Wielkanocną

9 marca br. upłynął termin dostarczania przez starostwa powiatowe z terenu województwa lubelskiego do Wojewódzkiego Ośrodka Kultury w Lublinie prac biorących udział II Wojewódzkim Konkursie na Palmę i Pisankę Wielkanocną. Przedsięwzięcie cieszyło się ogromnym zainteresowaniem wśród mieszkańców powiat ryckiego.

Organizatorami konkursu są: Urząd Marszałkowski Wojewódzkiego, Wojewódzki Ośrodek Kultury w Lublinie, Muzeum Wsi Lubelskiej w Lublinie oraz Beata Mazurek- Poseł do Parlamentu Europejskiego.

Przewidziano 4 kategorie konkursowe:

  • Pisanka wielkanocna wykonana techniką TRADYCYJNĄ
  • Pisanka wielkanocna wykonana techniką WSPÓŁCZESNĄ
  • Palma wielkanocna wykonana techniką TRADYCYJNĄ
  • Palma wielkanocna wykonana techniką WSPÓŁCZESNĄ

Pisanki tradycyjne muszą zostać wykonane zgodnie z technikami tradycyjnymi wraz z dawnymi wzorami charakterystycznymi dla Lubelszczyzny i jej subregionów. Pisanki współczesne muszą być zbliżone wyglądem do naturalnej wielkości jaj (np. kurzych, gęsich czy strusich). Materiały i technika wykonania jest dowolna. Palmy tradycyjne, jak i współczesne nie mogą przekraczać wysokości jednego metra. Palmy tradycyjne muszą być wykonane wyłącznie z naturalnych surowców.

Wyniki konkursu zostaną ogłoszone 28 marca 2021 r. w Muzeum Wsi Lubelskiej, a zwycięskie prace będą zaprezentowane na pokonkursowej wystawie otwartej w dniu rozdania nagród.

Zapraszamy do obejrzenia galerii zdjęć prac konkursowych wykonanych przez mieszkańców powiatu ryckiego.

Autor: Powiat Rycki
Powrót