Kultura i oświata

GEOPORTAL POWIATU RYCKIEGO
Ikona pinezka punkt
AGENCJA ROZWOJU PRZEMYSŁU - ODDZIAŁ W TARNOBRZEGU
Ikona wykres
ARCHIWALNA STRONA
Ikona strony www
DZIEJE POWIATU RYCKIEGO
Ikona pismo pióro
RSO
Ikona zarys polski
POMOC UKRAINIE

Ikona serca i rąk

Kultura i oświata Drukuj Zapisz

Ponad 6 mln zł na kształcenie zawodowe dla Powiatu Ryckiego

25 marca br. Starosta Rycki Dariusz Szczygielski, Wicestarosta Monika Kośmińska oraz Skarbnik Powiatu Aneta Działa podpisali dwie umowy na realizację projektów z zakresu kształcenia zawodowego na łączna kwotę przeszło 6 mln zł. Przedsięwzięcia maja na celu podnoszenie jakości edukacji, a także dodatkowe zajęcia i staże, które dzięki wsparciu ze środków Regionalnego Programu Operacyjnego będą realizowane w Zespole Szkół Zawodowych nr 1 im. Władysława Korżyka w Rykach oraz w Zespole Szkół Zawodowych nr 2 im. Leona Wyczółkowskiego w Rykach.

„Wysoka jakość kształcenia zawodowego w ZSZ nr 2 w Rykach” to przedsięwzięcie, który będzie realizował Zespół Szkół Zawodowych nr 2 w Rykach. Całkowita wartość projektu wynosi ponad 2,5 mln zł (w tym nieco ponad 2mln zł to dofinansowania UE). Pieniądze szkoła wykorzysta między innymi na organizację kompleksowych staży. Z kolei dzięki zakupom wyposażenia placówka będzie mogła zaoferować swoim uczniom zajęcia rozwijające umiejętności zawodowe. Dzięki tym działaniom uczniowie otrzymają profesjonalne i praktyczne przygotowanie do wykonywania zawodu w przyszłości, a nauczyciele szansę na podniesienie swoich kwalifikacji zawodowych.

Termin realizacji projektu: 1.09.2020 r.– 31.12.2022r.

Wartość całkowita projektu: 2 563 074,00 zł

 

Kolejny projekt to „Nowoczesna jakość kształcenia w „Mechaniku” realizowany przez Zespół Szkół Zawodowych nr 1 w Rykach opiewający na łączną wartość blisko 3,5 mln zł (w tym blisko 3 mln zł to dofinansowania UE). Z projektu skorzystają uczniowie i nauczyciele  technikum informatycznego i mechanicznego oraz szkoły branżowej wchodzącej w skład ZSZ nr 1 w Rykach. Umiejętności, jakie w ramach projektu, mają szansę rozwinąć uczniowie, pozwolą im na znalezienie pracy po zakończeniu edukacji już ze zdobytym doświadczeniem w konkretnym zawodzie.

Termin realizacji projektu: 1.09.2020r. – 31.12.2022r.

Wartość projektu: 3 456 923,00 zł

 

Obydwa projekty są realizowane w ramach Działania 12.4 Kształcenie zawodowe RPO WL na lata 2014-2020. Warto zaznaczyć, że konkurs zorganizowany w 2019 roku cieszył się dużym zainteresowaniem. Wnioski złożyło 46 podmiotów na łączną kwotę ponad 140 mln zł.

 

Autor: Powiat Rycki
Powrót