Kultura i oświata

GEOPORTAL POWIATU RYCKIEGO
Ikona pinezka punkt
AGENCJA ROZWOJU PRZEMYSŁU - ODDZIAŁ W TARNOBRZEGU
Ikona wykres
ARCHIWALNA STRONA
Ikona strony www
DZIEJE POWIATU RYCKIEGO
Ikona pismo pióro
RSO
Ikona zarys polski
POMOC UKRAINIE

Ikona serca i rąk

Kultura i oświata Drukuj Zapisz

Uroczystość wręczenia Certyfikatów MON absolwentom III edycji CWKM

6 kwietnia br. o godz. 12.00 w Warszawie w Klubie Garnizonowym Dowództwa Garnizonu Warszawa odbyła się uroczystość wręczenia przez Pana Ministra Obrony Narodowej Mariusza Błaszczaka certyfikatów absolwentom III edycji projektu CWKM.

W związku z sytuacją epidemiczną w kraju na uroczystość zostało zaproszonych 17 szkół (po 1 z każdego województwa.
 
Dodatkowo w uroczystości wzięło udział (poprzez VTC) 32 szkoły Wśród wyróżnionych udziałem w VOD szkół znalazł się Zespół Szkół im. Kajetana hr. Kickiego w Sobieszynie. Podczas uroczystego spotkania z Ministrem Obrony Narodowej szkołę reprezentowali dyrektor szkoły Krzysztof Ślósarz i absolwent CWKM - Mateusz Jóźwik.
 
Dokonaliście dobrego wyboru, który ułatwia start w dorosłe życie- powiedział Minister Obrony Narodowej Mariusz Błaszczak dodając, że wiedza i umiejętności zdobyte w klasach mundurowych mogą być spożytkowane w służbie Ojczyźnie. To zobowiązanie i wyróżnienie, o której wspominał Minister chce wziąć na siebie Mateusz Jóźwik, który po odbyciu skróconej służby przygotowawczej (12 dni), chce kontynuować swoją przygodę z wojskiem. Podkreślenia wymaga fakt, że wśród 19 absolwentów, chęć odbycia skróconej służby przygotowawczej zadeklarowało 14 uczniów od Kickiego.
 
W tym momencie funkcjonuje 185 szkół wojskowych- certyfikowanych przez MON-tym bardziej cieszy wyróżnienie udziałem w VOD naszej szkoły- stwierdził dyrektor szkoły Krzysztof Ślósarz po zakończonej uroczystości.
 
Minister przekazał podziękowania dla wychowawców i instruktorów, którzy zaangażowani byli w realizację programu edukacji wojskowej.
 
Wojciech Niedziółka
Autor: Powiat Rycki
Powrót