Kultura i oświata

GEOPORTAL POWIATU RYCKIEGO
Ikona pinezka punkt
AGENCJA ROZWOJU PRZEMYSŁU - ODDZIAŁ W TARNOBRZEGU
Ikona wykres
ARCHIWALNA STRONA
Ikona strony www
DZIEJE POWIATU RYCKIEGO
Ikona pismo pióro
RSO
Ikona zarys polski
POMOC UKRAINIE

Ikona serca i rąk

Kultura i oświata Drukuj Zapisz

Praktyki zawodowe 22 uczniów Zespołu Szkół Zawodowych nr 2 w Dęblinie, Sevilla, Hiszpania

W okresie od 8 maja do 5 czerwca 2021 roku mamy przyjemność odbywać praktykę zawodową w ramach programu Erasmus + w Sewilli w Hiszpanii. Praktyki odbywamy w firmach i hotelach w centrum miasta. Poznajemy techniki pracy w zawodach, w których zdobywamy kwalifikacje zawodowe, takich jak technik reklamy, technik rachunkowości i technik hotelarstwa. Praktyki przebiegają pomyślnie.

Logo Erasmus+

„Współfinansowany w ramach programu Unii Europejskiej Erasmus+”

 

A oto opinie kilku uczniów uczestniczących w zagranicznych praktykach zawodowych w Sewilli:

 

Kamila Kamińska, Wiktoria Kustra, klasa 2 TR4 (technik reklamy)

„Praktyki odbywamy w firmie Euromind w Sewilli w dziale marketingu i promocji. Pierwszego dnia stworzyliśmy szkic naszego samodzielnego logo, a także zainstalowaliśmy programy do grafiki wektorowej i rastrowej między innymi CorelDraw, GIMP. Teraz będziemy poznawać możliwości i zastosowanie w praktyce tych programów przy tworzeniu ulotek, wizytówek i gadżetów reklamowych. Tutorzy uczą nas korzystania z wyobraźni oraz pokazują, w jaki sposób funkcjonuje dział reklamy w przedsiębiorstwie.

Dodatkowo, dzięki praktykom poznajemy hiszpańskie zwyczaje w pracy takie jak np. wspólne celebrowanie posiłków. Uczymy się pracy w zespole.”

 

Natalia Krzywiec, Anita Ośko, klasa 2TH4 (technik hotelarstwa)

„Praktyki odbywamy w Sevilla Dream Hostel w samym centrum miasta. Nasze obowiązki to kompleksowa obsługa gości hotelu, dbamy o czystość i porządek w pokojach zajmowanych przez gości oraz przygotowujemy pokoje na przyjęcie nowych. Każda z nas ma swojego tutora, który wyznacza obowiązki i nadzoruje, czy dobrze je wypełniamy. Nasi opiekunowie to naprawdę miłe i kontaktowe osoby, z poczuciem humoru i bardzo cierpliwe w objaśnianiu nam naszych zadań.”

 

Patryk Biały, klasa 2 TGR (technik rachunkowości)

„Praktyki odbywam w Sevilla Dream Hostel w dziale księgowości. Pierwszy tydzień, pomimo wielkich obaw i stresu, minął w bardzo przyjemnej atmosferze. Wszyscy byli mili i w przystępny sposób zapoznali mnie z miejscem pracy. Mój tutor Bruno codziennie wyznacza mi nowe zadania. Zapoznałem się z prowadzoną przez firmę dokumentacją kadrową oraz sposobem przechowywania akt osobowych. Wiem już również jakie dokumenty są potrzebne do zatrudnienia pracownika w hiszpańskim przedsiębiorstwie.”

 

W pracy bardzo staramy się pokazać od jak najlepszej strony, ponieważ nasze zaangażowanie, punktualność i obowiązkowość są na bieżąco oceniane przez szefów w pracy. Również nasi opiekunowie odwiedzają nas w miejscu pracy i rozmawiają z tutorami o naszych postępach, zachowaniu się i organizacji pracy. Do tej pory wszyscy pracodawcy oceniają nas bardzo dobrze i wyrażają się o nas w samych superlatywach. To bardzo miłe uczucie usłyszeć, że jesteśmy zorganizowani, dokładni i z zaangażowaniem wypełniamy swe obowiązki. Będziemy również mogli podzielić się swoimi doświadczeniami z zagranicznych praktyk z koleżankami i kolegami, którzy nie mogli uczestniczyć w programie Erasmus+.

 

 

Izabela Jabłońska, Mateusz Jaworski, Przemysław Węgrzynek, klasa 2 TR4

Autor: Powiat Rycki
Powrót