Kultura i oświata

GEOPORTAL POWIATU RYCKIEGO
Ikona pinezka punkt
AGENCJA ROZWOJU PRZEMYSŁU - ODDZIAŁ W TARNOBRZEGU
Ikona wykres
ARCHIWALNA STRONA
Ikona strony www
DZIEJE POWIATU RYCKIEGO
Ikona pismo pióro
RSO
Ikona zarys polski
POMOC UKRAINIE

Ikona serca i rąk

Kultura i oświata Drukuj Zapisz

Europejskie korelacje - międzynarodowy projekt w ZSZ nr 2 w Dęblinie

Tym razem uczniowie wykorzystywali swoje umiejętności matematyczne i językowe. Projekt edukacyjny na eTwinning to nie tylko wykorzystanie TIK, ale również rozwijanie kreatywności. W projekcie udało się połączyć ważne kompetencje kluczowe. Stawiamy na jakość i innowacyjność w tym, co realizujemy.

Uczniowie ze szkół w Hiszpanii, Chorwacji i Polski, od marca do maja pracowali nad wspólnym projektem pt. „Europejskie korelacje“. Koordynatorami były p. Marta Cybula i p. Aldona Bakiera - Walaszek. Dla naszych uczniów to cenne doświadczenie i pracowali z dużym zaangażowaniem. Projekt realizowany był w oparciu o wymagania potrzebne do uzyskania Krajowej Odznaki Jakości.
 
W założonych działaniach uczestnicy mieli okazję wykazać się pomysłowością np. w opracowywaniu zasad wspólpracy czy tworzeniu logo projektu. W tej części sprawdziła się młodzież z klasy o profilu organizacja reklamy. Jednak większość zadań opierała się na statystyce. Zadaniem uczniów było przygotowanie i opracowanie ankiety, wyszukiwanie potrzebnych informacji w Eurostat, prezentacja i analiza opracowywanych danych. Za tę część odpowiedzialni byli ekonomiści. W finale uczniowie współpracowali w zespołach międzynarodowych. Swoje umiejętności językowe mógł sprawdzić każdy, ponieważ wszystkie zadania opracowywane były w języku angielskim.
 
Marta Cybula
Autor: Powiat Rycki
Powrót