Kultura i oświata

GEOPORTAL POWIATU RYCKIEGO
Ikona pinezka punkt
AGENCJA ROZWOJU PRZEMYSŁU - ODDZIAŁ W TARNOBRZEGU
Ikona wykres
ARCHIWALNA STRONA
Ikona strony www
DZIEJE POWIATU RYCKIEGO
Ikona pismo pióro
RSO
Ikona zarys polski
POMOC UKRAINIE

Ikona serca i rąk

Kultura i oświata Drukuj Zapisz

IX HARCERSKA NIEDZIELA Z PANEM BOGIEM - ŻABIANKA 2021

27 czerwca br. wśród pięknej i malowniczej scenerii parafii pw. Wniebowzięcia NMP w Żabiance odbyła się IX Harcerska Niedziela z Panem Bogiem pn. „Pan jest pasterzem moim”. Organizatorami imprezy były drużyny harcerskie działające na terenie parafii: Harcerzy -„Mafeking”, Harcerek - „Róża wiatrów” , Harcerzy starszych - Wędrowników „Beriast” oraz Parafii Rzymsko – Katolickiej w Żabiance i Nadwieprzańskiego Stowarzyszania Na Rzecz Rozwoju Dzieci i Młodzieży „BIELIK”. Fundatorem pucharów dla zwycięzców harcerskiego przeglądu było Starostwo Powiatowe w Rykach.

Corocznie festyn rodzinny opatrzony jest hasłem przewodnim. Tegorocznej imprezie przyświecało hasło „RODZINY” w nauczaniu Jana Pawła II i Prymasa Tysiąclecia – Kardynała Stefana Wyszyńskiego.

Nie tylko harcerze w swoich wypowiedziach podejmowali trudny i ważny temat znaczenia rodziny we współczesnym świecie, w tę kanwę pięknie wpisało się wystąpienie młodych aktorów z Koła Teatralnego Biblioteki Gminnej w Ułężu. Na scenie pojawili się również zaproszeni goście - Drużyna Wileńskiego Hufca Maryi im. Pani Ostrobramskiej z Litwy z Hrcm. Ks. Dariuszem Stańczakiem na co dzień posługującym w Tobolsku (Rosja).

Podczas imprezy każdy mógł znaleźć coś dla siebie: dobre słowo, harcerską muzykę, smaczny poczęstunek, relaks na kajaku, czy na strzelnicy. Nad bezpieczeństwem imprezy czuwali druhowie strażacy, ratownicy medyczni i wodni z OSP w Ułężu.

 

Autor: Powiat Rycki
Powrót