Kultura i oświata

GEOPORTAL POWIATU RYCKIEGO
Ikona pinezka punkt
AGENCJA ROZWOJU PRZEMYSŁU - ODDZIAŁ W TARNOBRZEGU
Ikona wykres
ARCHIWALNA STRONA
Ikona strony www
DZIEJE POWIATU RYCKIEGO
Ikona pismo pióro
RSO
Ikona zarys polski
POMOC UKRAINIE

Ikona serca i rąk

Kultura i oświata Drukuj Zapisz

Polska Od Kuchni

KGW w Rososzy i Aktywne KGW w Zalesiu zostały nagrodzone w Półfinale Wojewódzkim Festiwalu Kół Gospodyń Wiejskich „Polska Od Kuchni”.

Festiwal Kół Gospodyń Wiejskich „Polska od Kuchni” to ogólnopolski konkurs przygotowany by pielęgnować  lokalną kulturę i tradycję, oraz aktywizować i wspierać lokalne społeczności. Co tydzień odbywają się półfinały w poszczególnych województwach Polski, a Gala Finałowa Festiwalu odbędzie się we wrześniu na PGE Narodowym w Warszawie.

W sobotę 7 sierpnia odbył się półfinał wojewódzki w Zamościu, w którym udział wzięły zakwalifikowane wcześniej Koła z terenu województwa lubelskiego. Powiat Rycki reprezentowały KGW w Rososzy oraz Aktywne KGW w Zalesiu. Aby Podkreślić rolę Kół Gospodyń Wiejskich w promowaniu bogactwa oraz różnorodności lokalnej tradycji przygotowane zostały cztery konkursy angażujące Koła z całej Polski. Zmagania odbywają się w kategoriach:

  1. Kobieta Gospodarna i Wyjątkowa,
  2. Konkurs Artystyczny,
  3. Konkurs Kulinarny,
  4. Wybory Miss Wdzięku.


Podczas półfinału wojewódzkiego w Zamościu, oba Koła z powiatu ryckiego stanęły na podium. KGW w Rososzy zdobyło II miejsce i nagrodę w wysokości 2000 zł w Konkursie Artystycznym za tkactwo tradycyjne. Natomiast reprezentująca KGW w Zalesiu Małgorzata Gral otrzymała I miejsce i tytuł Miss Wdzięku 45+ zdobywając także nagrodę w wysokości 3000 zł dla swojego KGW, oraz nominację do udziału w Gali Finałowej Festiwalu. Wyjazd Kół Gospodyń Wiejskich do Zamościa sfinansowało Starostwo Powiatowe w Rykach oraz Gmina Ryki.

Dla wszystkich uczestników półfinałowych zmagań i prezentacji, wydarzenie to miało wyjątkowy charakter i wspaniałą atmosferę. Niezapomnianych emocji dostarczyły nie tylko zdobyte nagrody, ale również spotkania z celebrytami. Impreza transmitowana była na żywo w programie „Pytanie na Śniadanie” w TVP 2. Gratulujemy wspaniałych osiągnięć!

Autor: Powiat Rycki
Powrót