Kultura i oświata

GEOPORTAL POWIATU RYCKIEGO
Ikona pinezka punkt
AGENCJA ROZWOJU PRZEMYSŁU - ODDZIAŁ W TARNOBRZEGU
Ikona wykres
ARCHIWALNA STRONA
Ikona strony www
DZIEJE POWIATU RYCKIEGO
Ikona pismo pióro
RSO
Ikona zarys polski
POMOC UKRAINIE

Ikona serca i rąk

Kultura i oświata Drukuj Zapisz

III Powiatowy Piknik Pszczelarski

„III Powiatowy Piknik Pszczelarski” odbył się w Dęblinie dnia 8 sierpnia 2021r., a więc dokładnie w „Wielki Dzień Pszczół”. Głównym organizatorem imprezy było Koło Pszczelarzy w Dęblinie. Patronat Honorowy nad wydarzeniem objął między innymi Starosta Rycki Dariusz Szczygielski.

Przedsięwzięcie odbyło się tradycyjnie na Stadionie Miejskim w Dęblinie. Organizatorzy zadbali o to, by zapewnić przybyłym gościom wiele atrakcji oraz zainteresować nie tylko pszczelarstwem, ale również nieodłączną tematyką ochrony środowiska naturalnego. Podczas wydarzenia można było odwiedzić kilkadziesiąt stanowisk promocyjnych i handlowych: producentów sprzętu pszczelarskiego i produktów pszczelich, hodowców kwiatów i roślin miododajnych, producentów drewnianych mebli ogrodowych lub figur ogrodowych, rękodzieła i produktów regionalnych.

Na najmłodszych czekał darmowy park zabaw oraz gry, konkursy i animacje prowadzone miedzy innymi na stoisku Ośrodka Edukacji Ekologicznej w Sobieszynie. Stałym punktem Pikniku Pszczelarskiego była też loteria fantowa, na której można było wygrać rower. Ponadto, na rozpoczęcie imprezy zorganizowano rajd rowerowy, a podczas Pikniku cały czas odbywały się występy muzyczne na scenie. Publiczność bawiła się przy piosenkach ludowych, biesiadnych, oraz innych przebojach w wykonaniu lokalnych artystów.

Piknik cieszył się dużym zainteresowaniem wśród pasjonatów pszczelarstwa i zdrowego stylu życia, a także wśród rodzin, które mogły spędzić wolny czas w sposób przyjemny i pożyteczny.                      

Zapraszamy na kolejne edycje Powiatowego Pikniku Pszczelarskiego.

 

Autor: Powiat Rycki
Powrót