Kultura i oświata

GEOPORTAL POWIATU RYCKIEGO
Ikona pinezka punkt
AGENCJA ROZWOJU PRZEMYSŁU - ODDZIAŁ W TARNOBRZEGU
Ikona wykres
ARCHIWALNA STRONA
Ikona strony www
DZIEJE POWIATU RYCKIEGO
Ikona pismo pióro
RSO
Ikona zarys polski
POMOC UKRAINIE

Ikona serca i rąk

Kultura i oświata Drukuj Zapisz

Dożynki Gminne w Rykach

Kolejne dożynki na terenie powiatu ryckiego odbyły się w niedzielę 29 sierpnia w gminie Ryki. Na uroczystości Święta Plonów gościli m.in. Starosta Rycki Dariusz Szczygielski i Przewodniczący Rady Powiatu Piotr Łysoń. Tradycyjne dziękczynienie za zebrane plony rozpoczęły się Mszą Św. w kościele parafialnym w Rykach i poświęceniem wieńców dożynkowych przez ks. kan. Stanisława Chodźkę.

 Następnie, barwny korowód dożynkowy udał się na plac zespołu pałacowo-parkowego w Rykach, gdzie odbyło się dalsze świętowanie. Gospodarze Dożynek i zaproszeni goście składali wyrazy wdzięczności i najlepsze życzenia dla rolników, których ciężka praca zasługuje na szczególny szacunek. Po ceremonii wręczenia chleba, na scenie prezentowały się delegacje wieńcowe i lokalne zespoły śpiewacze. Komisja przyznała tytuł najpiękniejszego wieńca dożynkowego dziełu wykonanemu przez gospodynie ze Starej Dąbi. Dożynkom towarzyszył festyn pn. „Wiejski Kramik Rozmaitości” obfitujący w wiele atrakcji: warsztaty wikliniarskie i garncarskie, konkurs kulinarny „Tradycja na talerzu”, prezentacje stoisk dożynkowych i inne. Radosne obchody gminnego Święta Plonów zakończyła potańcówka z zespołem ludowym „Styrta”, oraz koncert popularnej artystki Eweliny Lisowskiej. 

Dziękujemy Organizatorom i wszystkim uczestnikom Dożynek Gminnych w Rykach za pielęgnowanie tradycji ludowych i przekazywanie ich kolejnym pokoleniom mieszkańców naszego powiatu.

 

Autor: Powiat Rycki
Powrót