Kultura i oświata

GEOPORTAL POWIATU RYCKIEGO
Ikona pinezka punkt
AGENCJA ROZWOJU PRZEMYSŁU - ODDZIAŁ W TARNOBRZEGU
Ikona wykres
ARCHIWALNA STRONA
Ikona strony www
DZIEJE POWIATU RYCKIEGO
Ikona pismo pióro
RSO
Ikona zarys polski
POMOC UKRAINIE

Ikona serca i rąk

Kultura i oświata Drukuj Zapisz

Życzenia z okazji rozpoczęcia roku szkolnego

Szanowni Państwo, Dyrektorzy Szkół, Nauczyciele, Pracownicy Oświaty, Rodzice i Uczniowie

Rozpoczynamy nowy rok szkolny 2021/2022. Po wakacyjnym wypoczynku wracają do szkoły uczniowie i nauczyciele, ale tegoroczny powrót jest pełen niewiadomych. Wracamy bowiem do rzeczywistości tak zmienionej, że czasem nie do poznania, a wręcz trudnej do zaakceptowania. Nikt z nas nie jest w stanie przewidzieć, jaki będzie scenariusz najbliższych tygodni i miesięcy w szkole, w cieniu pandemii koronawirusa. Wierzymy jednak, że nauczeni doświadczeniami ostatnich kilkunastu miesięcy potrafimy przetrwać ten trudny czas, stosując wszystkie standardy bezpieczeństwa rekomendowane przez Ministerstwo Edukacji Narodowej oraz Główny Inspektorat Sanitarny. 

Szkoły czekają przygotowane do pracy, a uczniowie i rodzice na progu nowego roku stają pełni ufności, że profesjonalizm dyrektorów, nauczycieli oraz pracowników oświaty zagwarantuje nie tylko wysoką jakość edukacji, wychowania i opieki, ale nade wszystko bezpieczeństwo młodzieży.

Drodzy Uczniowie, w tym uroczystym dniu życzymy Wam, aby szkoła sprostała Waszym oczekiwaniom, a czas w niej spędzony był źródłem inspiracji, satysfakcjonujących doświadczeń, rozwijania zainteresowań oraz budowania przyjaznych relacji z rówieśnikami. Niech edukacja stanie się przyjemnością odkrywania tego, co nieznane, a każdy podjęty przez Was wysiłek zaprocentuje dobrymi ocenami. 

Sukces szkoły nie jest możliwy bez dobrej współpracy z rodzicami. Nowy rok szkolny niesie ze sobą szczególne wyzwania, które wynikają z troski o zdrowie i bezpieczeństwo uczniów. Życzę Państwu szkoły przyjaznej i otwartej na Wasze potrzeby i oczekiwania oraz poczucia dumy z osiągnięć Państwa dzieci.

Dyrektorom, Wychowawcom, Nauczycielom i Pracownikom placówek oświatowych życzymy sukcesów w realizacji ambitnych planów zawodowych, wytrwałości w dążeniu do celu i odwagi w podejmowaniu kolejnych wyzwań, które towarzyszą nam na progu każdego nowego roku szkolnego. Wasz profesjonalizm i zaangażowanie są najważniejszym elementem sukcesu edukacyjnego i wychowawczego uczniów. 

Wszystkim Uczniom, Rodzicom, Nauczycielom i Pracownikom Oświaty życzymy zdrowia oraz bezpiecznej pracy i nauki.

 

Z wyrazami szacunku i uznania
 
 
Wicestarosta Rycki
Monika Kośmińska
 
Przewodniczący Rady Powiatu
Piotr Łysoń
 
Starosta Rycki 
Dariusz Szczygielski 
 
Autor: Powiat Rycki
Powrót