Kultura i oświata

GEOPORTAL POWIATU RYCKIEGO
Ikona pinezka punkt
AGENCJA ROZWOJU PRZEMYSŁU - ODDZIAŁ W TARNOBRZEGU
Ikona wykres
ARCHIWALNA STRONA
Ikona strony www
DZIEJE POWIATU RYCKIEGO
Ikona pismo pióro
RSO
Ikona zarys polski
POMOC UKRAINIE

Ikona serca i rąk

Kultura i oświata Drukuj Zapisz

POWIATOWE OBCHODY DNIA EDUKACJI NARODOWEJ

Dzień Edukacji Narodowej to wyjątkowe święto przypominające o wielkiej wartości jaką jest edukacja i związane z nią kształtowanie osobowości człowieka. Nauczanie i wychowanie to zadanie bardzo ważne, wymagające rzetelnej wiedzy, talentu oraz żmudnej i systematycznej pracy. Na szczególną uwagę zasługują Ci, którzy wartości te urzeczywistniają w codziennym trudzie, oraz wypełniają swoje posłannictwo w pracy z dziećmi i młodzieżą.

14 października 2021 r. w Zespole Szkół Zawodowych nr 2 w Dęblinie odbyły się obchody Narodowego Dnia Edukacji organizowane przez Powiat Rycki. Na uroczystości zgromadzili się Dyrektorzy szkół ponadpodstawowych i Poradni Psychologiczno-Pedagogicznych, nauczyciele, oraz pracownicy oświaty. W uroczystym spotkaniu udział wzięli również: Starosta Rycki Pan Dariusz Szczygielski, Wicestarosta Rycki Pani Monika Kośmińska i Przewodniczący Rady Powiatu Pan Piotr Łysoń.  Obecna wśród gości Wizytator Kuratorium Oświaty w Lublinie pani Urszula Gralewska reprezentująca Ministra Edukacji i Nauki Pana Przemysława Czarnka oraz Lubelskiego Kuratora Oświaty Panią Teresę Misiuk odczytała list Ministra Edukacji i Nauki kierowany do nauczycieli i pracowników oświaty powiatu ryckiego. Starosta Rycki wyraził słowa uznania i serdeczne życzenia dla wszystkich pedagogów, oraz wręczył Nagrody, które otrzymali:
 
  • Pan Mariusz Grzelak – Dyrektor I LO w Rykach
  • Pani Mariola Sulima – Dyrektor ZSZ nr 2 w Dęblinie
  • Pani Iwona Piłat – nauczyciel w I LO w Rykach
  • Pani Anna Marciniak – nauczyciel w ZSZ Nr 1 w Rykach
  • Pani Iwona Zugaj – nauczyciel w ZSZ Nr 1 w Dęblinie
  • Pani Anna Niedźwiecka – nauczyciel w ZSZ Nr 2 w Dęblinie
  • Pani Jolanta Piechota – pedagog w Poradni Psychologiczno – Pedagogicznej  w Rykach
Na zakończenie święta odbył się występ artystyczny Piotra Niewiadomskiego – ucznia ZSZ nr 1 w Dęblinie i podopiecznego Miejskiego Domu Kultury w Dęblinie.
 
Kameralny charakter uroczystości sprzyjał rozmowom przy poczęstunku przygotowanym przez ZSZ nr 2 w Dęblinie.
Powiat Rycki przekazał także list okolicznościowy oraz torty dla pracowników wszystkich jednostek oświatowych prowadzonych przez powiat.
 
 
 
Autor: Powiat Rycki
Powrót