Kultura i oświata

GEOPORTAL POWIATU RYCKIEGO
Ikona pinezka punkt
AGENCJA ROZWOJU PRZEMYSŁU - ODDZIAŁ W TARNOBRZEGU
Ikona wykres
ARCHIWALNA STRONA
Ikona strony www
DZIEJE POWIATU RYCKIEGO
Ikona pismo pióro
RSO
Ikona zarys polski
POMOC UKRAINIE

Ikona serca i rąk

Kultura i oświata Drukuj Zapisz

Europejskie korelacje - międzynarodowy projekt w ZSZ nr 2 w Dęblinie z krajową odznaką jakości

Uczniowie i nauczyciele ZSZ 2 w Dęblinie biorący udział w międzynarodowym projekcie eTwinning „Europejskie korelacje” zostali nagrodzeni krajową odznaką jakości.

Projekt edukacyjny na eTwinning był dla uczniów szansą nie tylko do wykorzystania narzędzi TIK, ale również na rozwijanie kreatywności. W projekcie udało się połączyć ważne kompetencje kluczowe. 

W założonych działaniach uczestnicy mieli okazję wykazać się pomysłowością np. w opracowywaniu zasad współpracy czy tworzeniu logo projektu. Większość zadań w projekcie opierała się na statystyce - uczniowie musieli opracować ankiety, wyszukać niezbędne informacje w Eurostat, analizować opracowane dane oraz przygotować na ich podstawie prezentacje multimedialne. Ostatnim zadaniem była współpraca międzynarodowa, gdzie każdy z uczniów miał szansę na sprawdzenie swoich umiejętności językowych. 

Krajowa Odznaka Jakości eTwinning przyznawana jest nauczycielom za wybitne projekty eTwinning i aby pokazać, że projekt osiągnął w swoim kraju określony poziom jakości.

Wszystkim uczestnikom projektu gratulujemy i życzymy dalszego sukcesu – przyznania Europejskiej Odznaki Jakości!

 

Aldona Bakiera-Walaszek
Marta Cybula
Autor: Powiat Rycki
Powrót