Kultura i oświata

GEOPORTAL POWIATU RYCKIEGO
Ikona pinezka punkt
AGENCJA ROZWOJU PRZEMYSŁU - ODDZIAŁ W TARNOBRZEGU
Ikona wykres
ARCHIWALNA STRONA
Ikona strony www
DZIEJE POWIATU RYCKIEGO
Ikona pismo pióro
RSO
Ikona zarys polski
POMOC UKRAINIE

Ikona serca i rąk

Kultura i oświata Drukuj Zapisz

Wycieczka uczniów ZSZ nr 1 w Dęblinie

W dniach 11-13.10.2021 uczniowie Zespołu Szkół Zawodowych nr 1 w Dęblinie z klas trzecich technikum o specjalnościach mechanik lotniczy i budownictwo kolejowe pod opieką pani Anny Strumnik i pana Andrzeja Teodorowicza zwiedzali Bydgoszcz i Toruń oraz znajdujące się w pobliżu zakłady pracy.

Przyszli technicy, którzy w tym roku szkolnym zdają pierwsze egzaminy zawodowe mieli okazję zapoznać się z profilem produkcji i organizacją pracy w Wojskowych Zakładach nr 2 w Bydgoszczy oraz w fabryce Plastwil Ujście produkującej elementy mocujące szyny do podkładów.

Program turystyczny obejmował m. in. zwiedzanie ukrytych w lesie pod Bydgoszczą pozostałości niemieckiego kompleksu przemysłowego DAG Fabrik Blomberg, spacer po Toruniu z przewodnikiem, wizytę w Muzeum Podróżników im. Tony Halika oraz w schronie przeciwlotniczym z czasów wojny udostępnionym dla turystów.

Popołudniami mogliśmy zrelaksować się w Parku Wodnym, znajdującym się na terenie Ośrodka Sportu i Rekreacji w Solcu Kujawskim, który przez trzy dni pełnił rolę naszej bazy noclegowej.

Po niemal dwóch latach pandemicznego rygoru i obostrzeń ta trzydniowa wycieczka była dla wszystkich powiewem trochę zapomnianej normalności, która oby już z nami pozostała.

Andrzej Teodorowicz

Autor: Powiat Rycki
Powrót