Kultura i oświata

GEOPORTAL POWIATU RYCKIEGO
Ikona pinezka punkt
AGENCJA ROZWOJU PRZEMYSŁU - ODDZIAŁ W TARNOBRZEGU
Ikona wykres
ARCHIWALNA STRONA
Ikona strony www
DZIEJE POWIATU RYCKIEGO
Ikona pismo pióro
RSO
Ikona zarys polski
POMOC UKRAINIE

Ikona serca i rąk

Kultura i oświata Drukuj Zapisz

PRZERWA NA CZYTANIE – BICIE REKORDU W CZYTANIU NA PRZERWIE

Uczniowie szkół prowadzonych przez Powiat Rycki włączyli się w akcję „Przerwa na czytanie – bicie rekordu w czytaniu na przerwie”.

Celem akcji jest promocja czytelnictwa i zachęcanie do sięgania po książkę w każdej sytuacji i w każdym miejscu. Realizowana jest ona w ramach Międzynarodowego Miesiąca Bibliotek Szkolnych. Akcja organizowana jest w jednym wybranym przez placówkę dniu między 1 a 31 października na wszystkich przerwach międzylekcyjnych.

5 października 2021 r. Zespół Szkół Zawodowych w Dęblinie przyłączył się po raz drugi do II Międzynarodowej edycji VI Ogólnopolskiej akcji bicia rekordu w liczbie osób czytających na przerwie. Do realizacji przedsięwzięcia zgłosiła się ponad pięćdziesięcioosobowa grupa osób. Uczniowie chętnie przyłączyli się do akcji czytając swoje ulubione książki. Każdy z nich mógł przynieść wybraną przez siebie pozycję. Dla tych, którzy zapomnieli egzemplarza z domowej biblioteczki z pomocą przyszły zasoby biblioteki szkolnej.

W Zespole Szkół Zawodowych Nr 1 w Rykach akcja zaplanowana została na wtorek, 12 października 2021r. W tym dniu cała społeczność Mechanika - uczniowie, nauczyciele i inni pracownicy szkoły - poświęcała swoje przerwy i wolne chwile na czytanie, aby zademonstrować swoje przywiązanie do książek.  Dodatkowo na przerwach można też było posłuchać utworów czytanych przez uczniów poprzez szkolny radiowęzeł. Były to aforyzmy, fraszki, anegdoty oraz cytaty i krótkie fragmenty wybranych książek.

W Mechaniku akcję organizowali bibliotekarze we współpracy z Samorządem Uczniowskim oraz wychowawcami klas.

Do akcji włączyły się 504 osoby.

Bicie rekordu w czytaniu trwa do końca miesiąca, podsumowanie akcji ogólnopolskiej (a nawet międzynarodowej :-)), odbędzie 8 grudnia 2021 roku na FB Biblioteki Pedagogicznej Wojewódzkiego Ośrodka Metodycznego w Gorzowie Wielkopolskim. W roku ubiegłym w akcji wzięło udział 158809 czytających osób.

 

Autor: Powiat Rycki
Powrót