Kultura i oświata

GEOPORTAL POWIATU RYCKIEGO
Ikona pinezka punkt
AGENCJA ROZWOJU PRZEMYSŁU - ODDZIAŁ W TARNOBRZEGU
Ikona wykres
ARCHIWALNA STRONA
Ikona strony www
DZIEJE POWIATU RYCKIEGO
Ikona pismo pióro
RSO
Ikona zarys polski
POMOC UKRAINIE

Ikona serca i rąk

Kultura i oświata Drukuj Zapisz

Pierwsza Dama odwiedziła Aktywne KGW w Zalesiu

Pierwsza Dama odwiedziła działające na terenie powiatu ryckiego Aktywne Koło Gospodyń Wiejskich w Zalesiu. W spotkaniu uczestniczyli także: Pani Monika Kośmińska - Wicestarosta Rycki, Burmistrz Ryk, Dyrektor Miejsko-Gminnego Centrum Kultury w Rykach i Proboszcz Parafii pw. Najświętszego Zbawiciela w Rykach.

Po zeszłorocznej wizycie zaleskich gospodyń w Pałacu Prezydenckim, nadszedł czas na ugoszczenie Małżonki Prezydenta w miejscowości Zalesie, w której Aktywne Koło Gospodyń Wiejskich prężnie działa na rzecz lokalnej społeczności, pielęgnując regionalne tradycje i jednocześnie wychodząc naprzeciw wyzwaniom współczesności. Pierwsza Dama rozmawiała z członkiniami Koła o działalności kobiecych stowarzyszeń na terenach wiejskich, jak również o przedsiębiorczości i aktywizacji mieszkanek wsi. Agata Kornhauser-Duda wraz z paniami uczestniczyła także w warsztatach florystycznych z wykorzystaniem ziół, oraz w pokazie kulinarnym prezentującym zastosowanie ziół w kuchni molekularnej. Spotkanie odbyło się w świetlicy OSP w Zalesiu dnia 27 października 2021 r.

Gratulujemy gospodyniom z Zalesia przedsięwzięcia, które przyczynia się do promocji działalności organizacji działających na rzecz lokalnych społeczności i zachowania dziedzictwa kulturowego Powiatu Ryckiego.  

Zdjęcia pochodzą z oficjalnego serwisu fotograficznego Kancelarii Prezydenta RP.

 

Autor: Powiat Rycki
Powrót