Kultura i oświata

GEOPORTAL POWIATU RYCKIEGO
Ikona pinezka punkt
AGENCJA ROZWOJU PRZEMYSŁU - ODDZIAŁ W TARNOBRZEGU
Ikona wykres
ARCHIWALNA STRONA
Ikona strony www
DZIEJE POWIATU RYCKIEGO
Ikona pismo pióro
RSO
Ikona zarys polski
POMOC UKRAINIE

Ikona serca i rąk

Kultura i oświata Drukuj Zapisz

Portugalia – praktyki uczniów ZSZ nr 2 w Dęblinie na krańcu Europy

23 października 2021 grupa 27 uczniów Technikum nr 2 w Dęblinie, kształcącego w zawodach technik rachunkowości, technik reklamy, technik żywienia i usług gastronomicznych oraz technik hotelarstwa wyruszyła na praktyki zagraniczne do Portugalii w ramach projektu „Europejskie standardy kształcenia zawodowego ZSZ nr 2 w Dęblinie” w ramach programu „Międzynarodowa mobilność edukacyjna uczniów i absolwentów oraz kadry kształcenia zawodowego” realizowanego ze środków PO WER na zasadach program Ersasmus+ sektor kształcenie i szkolenie zawodowe.

W chłodne sobotnie popołudnie wyruszyliśmy z Dęblina na lotnisko Warszawa Modlin by już tego samego dnia wylądować w Porto i ekscytować się ciepłem Portugalii. Miejscem docelowym naszej podróży był kampus Mobility Friends w Barcelos. Mimo późnej pory zostaliśmy sprawnie rozlokowani w domkach i zmęczeni ale szczęśliwi szybko zasnęliśmy by rano obudzić się w promieniach słońca Portugalii. Przed nami była niedziela, którą poświęciliśmy na aklimatyzację czyli poznanie udogodnień i atrakcji w jakie obfituje kampus. Szybko okazało się, że mimo końca października nie zabrakło amatorów kąpieli w basenie, podczas gdy reszta uczestników chillowała na leżakach, a miłośnicy aktywnego spędzania wolnego czasu opanowali boisko do siatkówki oraz tutejszy „orlik”. Dostępny na kampusie tor do mini golfa i siłownię na otwartym powietrzu zostawiliśmy sobie na później.

Po południu żądni dalszych wrażeń udaliśmy się na długą przechadzkę do pobliskiego miasteczka aby zorientować się co oferuje okolica. Wszyscy byliśmy podekscytowani czekającym nas pierwszym dniem prezentacji w miejscach praktyk. 

W poniedziałek w towarzystwie przedstawicieli Mobility Friends rozjechaliśmy się do swoich pracodawców na prezentacje, których celem było wstępne zaznajomienie się z obowiązkami i poznanie współpracowników. Praktyki zawodowe odbywamy w uznanych firmach adekwatnych do kierunku kształcenia.

 

Kamila Kamińska, Wiktoria Szymańska

klasa III TR4

 

Autor: Powiat Rycki
Powrót