Kultura i oświata

GEOPORTAL POWIATU RYCKIEGO
Ikona pinezka punkt
AGENCJA ROZWOJU PRZEMYSŁU - ODDZIAŁ W TARNOBRZEGU
Ikona wykres
ARCHIWALNA STRONA
Ikona strony www
DZIEJE POWIATU RYCKIEGO
Ikona pismo pióro
RSO
Ikona zarys polski
POMOC UKRAINIE

Ikona serca i rąk

Kultura i oświata Drukuj Zapisz

,,Szkoła do hymnu’’

W ramach kolejnej edycji akcji MEN ,,Szkoła do hymnu’’- uczniowie naszego Zespołu Szkół Zawodowych nr 2 w Dęblinie przystąpili dnia 10 listopada o godz.11.11 zachowując obowiązujące w szkole procedury sanitarne - w szczególności dystans społeczny do odśpiewania ,,Mazurka Dąbrowskiego’’ podczas uroczystej akademii z okazji 103 rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości. Obecność chóru szkolnego uświetniła ten wyjątkowy dzień. Na uroczystości obecni byli: Dyrektor szkoły, nauczyciele, wychowawcy i reprezentanci poszczególnych klas.

Wśród pieśni patriotycznych odśpiewana była przez uczniów kl.4TL, 3k/L4 ,2Tl ,2Ti ,2Tm ,1Tk/e ,,Rota’’, ,,Wojenka’’, ,,Piechota’’, ,,Legiony’’ i ,,Ułani’’. Wiązanka pieśni legionowych wykonana została także w wersji instrumentalnej na akordeon przez Igora ucznia klasy czwartej.

 Celem uroczystego spotkania była:

  • znajomość i rozumienie znaczenia daty 11 listopada,
  • zainspirowanie do przemyśleń na temat współczesnego patriotyzmu,
  • prezentowanie  właściwej postawy ,
  • a także docenienie wysiłku wszystkich tych , którzy walczyli za naszą wolność.

 

Pomysłodawcą uroczystości i opiekunem młodzieży była Urszula Pacholska - nauczyciel historii, główną dekorację wykonała p. Anna Strumnik.

Podziękowania dla uczniów za przygotowanie plakatów, portretów, albumików, kalendarzy i notatników służących jako dekoracja podczas uroczystości.

Jesteśmy dumni, że mogliśmy uczcić 103 rocznicę odzyskania niepodległości i przystąpić do kolejnej ogólnopolskiej edycji ,,Szkoła do hymnu”.

Autor i fot: Urszula Pacholska

 

 

Autor: Powiat Rycki
Powrót