Kultura i oświata

GEOPORTAL POWIATU RYCKIEGO
Ikona pinezka punkt
AGENCJA ROZWOJU PRZEMYSŁU - ODDZIAŁ W TARNOBRZEGU
Ikona wykres
ARCHIWALNA STRONA
Ikona strony www
DZIEJE POWIATU RYCKIEGO
Ikona pismo pióro
RSO
Ikona zarys polski
POMOC UKRAINIE

Ikona serca i rąk

Kultura i oświata Drukuj Zapisz

Uczennica ILO w Rykach zwyciężczynią VIII Regionalnej Olimpiady Wiedzy O Zdrowiu Psychicznym

16 grudnia 2021 r. w Starostwie Powiatowym w Białej Podlaskiej odbył się finał VIII Regionalnej Olimpiady Wiedzy o Zdrowiu Psychicznym. Miejsce pierwsze w konkursie zajęła Julia Kryczka uczennica I Liceum Ogólnokształcącego w Rykach.

W finale Olimpiady udział wzięło 16 uczniów z sześć powiatów: bialskiego, lubartowskiego, łukowskiego, parczewskiego, ryckiego i włodawskiego. Celem konkursu jest poszerzenie wiedzy w zakresie szeroko pojętego zdrowia psychicznego, czyli realizacja celów Narodowego Programu Ochrony Zdrowia Psychicznego i Powiatowego Programu Ochrony Zdrowia Psychicznego na lata 2019-2022.

Finał Olimpiady poprzedzony był etapem szkolnym (18 października 2021 r.) i etapem powiatowym (16 listopada 2021 r.). Powiat Rycki w Białej Podlaskiej. reprezentowało trzech uczniów:

  • Oleksandr Bortovskyi – uczeń Zespołu Szkół Zawodowych nr 1 w Dęblinie (koordynator szkolny Olimpiady Iwona Zugaj),
  • Julia Kryczka – uczennica I Liceum Ogólnokształcącego w Rykach (koordynator szkolny Olimpiady Danuta Miszczak),
  • Małgorzata Wojtaś – uczennica Zespołu Szkół Zawodowych nr 1 w Rykach (koordynator szkolny Olimpiady Barbara Okleja) .
Przedstawicielką naszego regionu w komisji konkursowej była Beata Rudnik z Poradni Psychologiczno-Pedagogicznej w Rykach.

Poziom tegorocznej edycji był wyjątkowo wysoki. Jury przeprowadziło aż trzy dogrywki, aby wyłonić ostatecznych laureatów Olimpiady. Przedstawiciele naszego regiony zaprezentowali imponujący poziom wiedzy zajmując:

  • 6 miejsce – Małgorzata Wojtaś z ZSZ nr 1 w Rykach,
  • 4 miejsce - Oleksandr Bortovskyi z ZSZ nr 1 w Dęblinie,
  • 1 miejsce – Julia Kryczka z I LO w Rykach

Olimpiadzie towarzyszyła część oficjalna, połączona z wręczeniem nagród dla laureatów oraz okolicznościowych dyplomów i pamiątek dla koordynatorów powiatowych i komisji konkursowej.

Dziękujemy wszystkim uczestnikom tegorocznej Olimpiady za udział, pracę i współpracę! Koordynatorom szkolnym dziękujemy za zaangażowanie i bardzo otwarte i profesjonalne podejście do uczestnictwa w promocji zdrowia psychicznego w powiecie ryckim.

Szczególne gratulacje kierujemy dla zwyciężczyni VIII edycji Olimpiady,  Julii Kryczki. Życzymy dalszych sukcesów i niesłabnącego zapału do zdobywania wiedzy i poznawania nowych obszarów nauki.

 

Autor: Powiat Rycki
Powrót