Kultura i oświata

GEOPORTAL POWIATU RYCKIEGO
Ikona pinezka punkt
AGENCJA ROZWOJU PRZEMYSŁU - ODDZIAŁ W TARNOBRZEGU
Ikona wykres
ARCHIWALNA STRONA
Ikona strony www
DZIEJE POWIATU RYCKIEGO
Ikona pismo pióro
RSO
Ikona zarys polski
POMOC UKRAINIE

Ikona serca i rąk

Kultura i oświata Drukuj Zapisz

Uczniowie Zespołu Szkół Zawodowych nr 1 w Dęblinie ponownie są w Sewilli.

We wrześniu ubiegłego roku w ZSZ nr 1 rozpoczęły się przygotowania do realizacji projektu numer 2021-1-PL01-KA121-VET-000007733 (KA121-VET - Akredytowane projekty na rzecz mobilności osób uczących się i kadry w sektorze kształcenia i szkolenia zawodowego) współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej – „Europejskie umiejętności – zawodowy start” – edycja 2.

Grupa uczniów naszej szkoły kształcących się w zawodzie technik mechanik lotniczy poznawała podstawy języka hiszpańskiego, tradycje i kulturę kraju, który mieli odwiedzić, „szlifowała” terminologię lotniczą w języku wiodącym dla ich zawodu, czyli angielskim, uczestniczyła w wielu spotkaniach organizacyjnych i informacyjnych, aby 12 marca 2022 r. tuż przed północą wylądować na San Pablo Seville Airport (SVQ).

Jeszcze tej samej nocy poznaliśmy koordynatora naszej grupy z EUROMIND PROJECT SL- organizacji pośredniczącej w realizacji naszego projektu, który powitał nas w rezydencji Fray, gdzie mamy mieszkać przez najbliższe dwa tygodnie.

Niedzielny poranek przywitał nas pięknym słońcem, zachęcając do przechadzki po mieście. I choć plan pobytu przewidywał, że odbędziemy taki spacer w poniedziałek popołudniu razem z naszym opiekunem, to bardzo miło było zobaczyć wieżę La Giralda, La Catedral de Sevilla, Plaza de España i oczywiście dojrzałe pomarańcze na drzewach.

W poniedziałek rano, po spotkaniu z koordynatorem, pojechaliśmy do ADA Superior Technological Institute, gdzie odbywać będziemy staż. Poznaliśmy naszego Tutora, sale, w których będziemy pracować i harmonogram szkolenia, po czym ponownie udaliśmy się poznawać Sewillę.

 

A od jutra – do pracy.

 

Autorzy: Czesław Domański i Tomasz Jaśkowski

 

 

Autor: Powiat Rycki
Powrót