Kultura i oświata

GEOPORTAL POWIATU RYCKIEGO
Ikona pinezka punkt
AGENCJA ROZWOJU PRZEMYSŁU - ODDZIAŁ W TARNOBRZEGU
Ikona wykres
ARCHIWALNA STRONA
Ikona strony www
DZIEJE POWIATU RYCKIEGO
Ikona pismo pióro
RSO
Ikona zarys polski
POMOC UKRAINIE

Ikona serca i rąk

Kultura i oświata Drukuj Zapisz

Powiatowa Olimpiada Czytelnicza

5 kwietnia br. odbyła się VI Powiatowa Olimpiada Czytelnicza LEKTURY? OK! organizowana przez Publiczną Szkołę Podstawową nr 1 im. Mariana Osińskiego w Rykach.

Patronat nad przedsięwzięciem objęli: Starosta Rycki, Burmistrz Ryk oraz Powiatowa Biblioteka Publiczna w Rykach, którzy ufundowali nagrody dla Laureatów.

W eliminacjach szkolnych w I etapie wzięło udział 87 uczniów z 14 szkół podstawowych, z terenu powiatu ryckiego. Do etapu powiatowego zakwalifikowało się 41 uczniów z 11 szkół, a ostatecznie w etapie ustnym wzięło 37 uczniów z następujących szkół:

 1. Publiczna Szkół Podstawowa nr 2 im. Jana Pawła II w Rykach
 2. Szkoła Podstawowa im. Henryka Sienkiewicza w Grabowie Szlacheckim
 3. Szkoła Podstawowa w Niedźwiedziu
 4. Publiczna Szkoła Podstawowa nr 2 im. Gen. Władysława Broniewskiego w Dęblinie
 5. Szkoła Podstawowa nr 4 im. Bohaterów Lotnictwa Polskiego w Dęblinie
 6. Szkoła Podstawowa nr 5 im. Władysława Sikorskiego w Dęblinie
 7. Zespół Placówek Oświatowych w Bobrownikach
 8. Zespół Placówek Oświatowych w Leopoldowie
 9. Zespół Placówek Oświatowych w Owni
 10. Zespół Placówek  Oświatowcy Pawłowicach
 11. Publiczna Szkoła Podstawowa nr 1 im. Mariana Osińskiego w Rykach

 

Uczestnicy olimpiady musieli wykazać się znajomością wybranych utworów literatury polskiej i  światowej między innymi w zakresie treści lektur, opis świata przedstawionego, geneza utworów. Uczniowie losowali pytania i odpowiadali ustnie przed komisją konkursową. Rywalizacja była długotrwała i wyrównana. Osoby, które udzieliły najwięcej poprawnych odpowiedzi, otrzymały tytuł Laureata:

I miejsce Jagoda Jóźwik (Publiczna Szkoła Podstawowa nr 2 im. Jana Pawła II w Rykach, przygotowanie p. Katarzyna Rodzoś);

II miejsce Karolina Łukasak (szkoła Podstawowa w Niedźwiedziu, przygotowanie p. Katarzyna Prządka);

III miejsce Mikołaj Krzemiński (Publiczna Szkoła Podstawowa nr 1 im. Mariana Osińskiego w Rykach, przygotowanie p. Bożena Wojdat).

Laureaci uzyskali prawo do umieszczenia na świadectwie ukończenia szkoły podstawowej nazwy olimpiady oraz zajętego miejsca i tym samym możliwości uwzględnienia osiągnięcia postępowaniu rekrutacyjnym na rok szkolny 2022/2033 w województwie lubelskim.

Na uroczystym podsumowaniu olimpiady gościli Starosta Rycki Dariusz Szczygielski, dr Dagmara Jarosz Dyrektor Powiatowej Biblioteki Publicznej w Rykach oraz Zastępca Burmistrza Ryk Marek Jóźwik. Z ich rąk Laureaci otrzymali dyplomy, upominki rzeczowe, książki oraz szklane trofea za punktowane miejsca. Dodatkowo Każdej ze szkół przekazano okolicznościową statuetkę. Imienne podziękowania za promowanie wartości edukacji i czytelnictwa otrzymali nauczyciele zaangażowani w przygotowanie uczniów oraz koordynowanie przedsięwzięcia w swoich szkołach.

Składamy serdeczne podziękowania uczestnikom olimpiady, oraz gratulujemy im obszernej wiedzy czytelniczej i odwagi w stawianiu czoła wyzwaniom literackim. Nauczycielom dziękujemy za wspieranie w rozwijaniu wrażliwości humanistycznej uczniów.

 

 

Autor: Powiat Rycki
Powrót