Kultura i oświata

GEOPORTAL POWIATU RYCKIEGO
Ikona pinezka punkt
AGENCJA ROZWOJU PRZEMYSŁU - ODDZIAŁ W TARNOBRZEGU
Ikona wykres
ARCHIWALNA STRONA
Ikona strony www
DZIEJE POWIATU RYCKIEGO
Ikona pismo pióro
RSO
Ikona zarys polski
POMOC UKRAINIE

Ikona serca i rąk

Kultura i oświata Drukuj Zapisz

Obchody 231. rocznicy Uchwalenia Konstytucji 3 Maja

3 maja br. odbywały się uroczyste obchody 231. rocznicy Uchwalenia Konstytucji 3 Maja. Przedstawiciele Zarządu Powiatu i Rady Powiatu w Rykach uczestniczyli w uroczystościach odbywających się na terenie powiatu.

W Rykach, obchody rozpoczęła Msza Święta w intencji Ojczyzny, z uroczystą oprawą muzyczną w wykonaniu Orkiestry Dętej OSP Ryki pod kierunkiem kapelmistrza Jarosława Mielko. W uroczystym korowodzie, uczestnicy obchodów przemaszerowali na teren zespołu pałacowo-parkowego przed Pomnik Konstytucji 3 maja 1791 dłuta artystów plastyków Teresy i Tadeusza Zomerów. Przed pomnikiem kwiaty złożyły delegacje kombatantów, władze Gminy Ryki i Powiatu Ryckiego, zakłady pracy, szkoły i instytucje, stowarzyszenia i organizacje. Następnie wysłuchano przemówienia okolicznościowego Burmistrza Ryk Jarosława Żaczka oraz koncertu Orkiestry Dętej OSP Ryki. Świętowanie zakończył piknik rodzinny.

Program obchodów 231. rocznicy Uchwalenia Konstytucji 3 Maja w Dęblinie również rozpoczął się Mszą Św. w intencji Ojczyzny sprawowaną w Kościele  pw. Świętego Piusa V Papieża w Dęblinie. Dalsze uroczystości odbyły się przed Pomnikiem Niepodległości i obejmowały: Apel Pamięci, Salwę Honorową, złożenie wieńców i wiązanek przez delegacje oraz przemówienie Burmistrz Dęblina Beaty Siedleckiej. Obchody uświetniała Orkiestra Wojskowa z Dęblina oraz pododdziały Wojska Polskiego.

 

 

Autor: Powiat Rycki
Powrót