Kultura i oświata

GEOPORTAL POWIATU RYCKIEGO
Ikona pinezka punkt
AGENCJA ROZWOJU PRZEMYSŁU - ODDZIAŁ W TARNOBRZEGU
Ikona wykres
ARCHIWALNA STRONA
Ikona strony www
DZIEJE POWIATU RYCKIEGO
Ikona pismo pióro
RSO
Ikona zarys polski
POMOC UKRAINIE

Ikona serca i rąk

Kultura i oświata Drukuj Zapisz

Portugalia 2022 – zagraniczne praktyki zawodowe uczniów ZSZ nr 2 w Dęblinie

W sobotę 7 maja 2022 roku grupa 15 uczniów Technikum nr 2 w Dęblinie, kształcących się w zawodach: technik rachunkowości, technik reklamy oraz technik hotelarstwa rozpoczęła czterotygodniowe praktyki zawodowe w Portugalii w ramach projektu „Europejskie standardy kształcenia zawodowego ZSZ nr 2 w Dęblinie” w ramach programu „Międzynarodowa mobilność edukacyjna uczniów i absolwentów oraz kadry kształcenia zawodowego” realizowanego ze środków PO WER na zasadach program Erasmus+ sektor kształcenie i szkolenia zawodowe.

Logotypy dofinansowania

 

Po krótkiej, a dla niektórych z nas pierwszej i ekscytującej podróży samolotem wylądowaliśmy na lotnisku w Porto. Przywitani przez przedstawiciela Intercultural Association Mobility Friends – naszego portugalskiego partnera udaliśmy się do miejsca naszego zakwaterowania.

Jest nim Hotel Luso Brasileiro położony w nowoczesnym, popularnym wśród portugalskich turystów kurorcie Povoa de Varzim. Nasz pobyt w Portugalii rozpoczęliśmy od zwiedzania miasta.

 

W poniedziałek czekały nas kolejne emocje – pierwszy dzień praktyk zawodowych. W towarzystwie przedstawicieli Mobility Friends udaliśmy się do przedsiębiorstw, w których odbywamy praktyki zawodowe. Nasi opiekunowie w firmach przyjęli nas bardzo serdecznie. Poznaliśmy organizację pracy w hotelach, firmach marketingowych i przedsiębiorstwach finansowych, w których będziemy odbywać praktyki.

 

Wierzymy, że praktyki będą udane, zdobędziemy nowe umiejętności zawodowe, udoskonalimy umiejętności w zakresie komunikowania się w języku angielskim i poznamy realia pracy w międzynarodowych grupach.

 

Nasze koleżanki Julia Rodak i Ola Jurzysta uczennice klasy III TH (technik hotelarstwa) swoje praktyki odbywają w Hotelu „Apulia Praia****”. Hotel położony jest w niewielkiej, typowo turystycznej miejscowości nad Oceanem Atlantycki. Do ich podstawowych zadań należy: obsługa gościa w recepcji, przygotowywanie śniadań dla gości oraz utrzymanie czystości w pokojach hotelowych. Zapewniają, że będą starannie wykonywały swoje obowiązku i uczyły się trudnej sztuki obsługi gościa w hotelu z zachowaniem najwyższych standardów.

 

Naszym miejscem pracy jest firma reklamowa „ENIF” z siedzibą w miejscowości Vila Nowa de Familicao w Portugalii. Firma działa od 1986 roku i zajmuje się wszystkimi etapami procesu tworzenia produktów reklamowych, począwszy od szczegółowego badania rynku i wyboru strategicznych rozwiązań, aż po produkcję i montaż produktu reklamowych oraz pomoc klientowi.

To co nas najbardziej na początku zaskoczyło to wyposażenie firmy w nowoczesny sprzęt i urządzenia do produkcji materiałów reklamowych. Będziemy mogły nauczyć się między innymi obsługi urządzeń do produkcji wielkoformatowych ekranów umieszczanych na fasadach budynków, co niewątpliwie będzie naszym atutem w niedalekiej przyszłości, podczas poszukiwania pierwszej pracy.

 

Aleksandra Wiśniewska i Julia Gębal

klasa III (technik reklamy)

Autor: Powiat Rycki
Powrót