Kultura i oświata

GEOPORTAL POWIATU RYCKIEGO
Ikona pinezka punkt
AGENCJA ROZWOJU PRZEMYSŁU - ODDZIAŁ W TARNOBRZEGU
Ikona wykres
ARCHIWALNA STRONA
Ikona strony www
DZIEJE POWIATU RYCKIEGO
Ikona pismo pióro
RSO
Ikona zarys polski
POMOC UKRAINIE

Ikona serca i rąk

Kultura i oświata Drukuj Zapisz

X Powiatowy Festiwal Dziecięcej Piosenki Ludowej „Gaik”

19 Maja odbył się X Powiatowy Festiwal Dziecięcej Piosenki Ludowej „Gaik”. Patronat nad wydarzeniem objęli Starosta Rycki Pan Dariusz Szczygielski i Burmistrz Miasta Dęblin Pani Beata Siedlecka. Festiwal otworzyła witając gości i uczestników Dyrektor Miejskiego Domu Kultury Pani Monika Żmuda , a imprezę poprowadziła pomysłodawczyni i koordynatorka wydarzenia instruktor MDK w Dęblinie pani Małgorzata Knieć-Sprawka.

Na scenie plenerowej przed Miejskim Domem Kultury w Dęblinie zaprezentowało się 18 wykonawców w dwóch kategoriach: przedszkola i klasy nauczania początkowego. Po pełnych emocji i ekspresji prezentacjach wokalnych dzieci uczestniczyły w warsztatach tańca ludowego i pokazie tradycyjnego wyplatania z wikliny prowadzonych przez instruktorów MDK.

Nagrodzeni i Wyróżnieni w festiwalu otrzymali nagrody i upominki ufundowane przez Starostwo Powiatowe w Rykach, Burmistrza Miasta Dęblin oraz Miejski Dom Kultury w Dęblinie. Podziękowano dzieciom i opiekunom za piękne prezentacje i przygotowanie do występów.

O oprawę artystyczną wydarzenia zadbała młodsza grupa Małej Rewii Tanecznej oraz solistki ZPiT „Dębliniacy”, a oprawę plastyczną sceny przygotowali instruktorzy: Anna Krawczak i Grzegorz Gordat.

Gratulujemy organizatorom ciekawej inicjatywy promującej kulturę ludową wśród najmłodszych!

 

 

Autor: Powiat Rycki
Powrót